köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir

köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir

Yeni bir köpek aldıysanız ve eğitmek istiyorsanız ilk olarak öğretmeniz gereken şey tuvalet eğitimi olmalıdır.
0.0 (0 oy)
Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl yapılır?

Köpekler bilindiği gibi insanların en yakın dostlarından bir tanesidir. Bu dost dediğimiz köpekler hayvanlar alemi içerisinde en çok sadık olanı ve asla nankörlük yapmayan hayvanlar oldukları için söylenmektedir. Köpekler verdiğiniz sevginin, ilginin, mamasının hepsinin size karşılığını verirler. Kendisini sevdiğini hissettirdiğiniz köpeklerin tümü sizlerin eğitim verirken itiraz etme, size diş gösterme gibi etkilerini kaybettirmiş olursunuz.

Köpekler insanların yaşına oranla 3 kat daha fazla yaşlandıklarını biliyorsunuz. Yani bizler 1 yaşında isek ve bir köpekle aynı gün doğmuş isek köpek bizden 2 yaş büyük olmaktadır ve 2. sene bizler 2 yaşına girdiğimizde köpek 6 yaşında olmaktadır.

köpeklerde tuvalet eğitimi

Köpeklerinizle iletişim kurmanın gerekliliğini hepiniz bilmektesiniz. Özellikle köpekler sizlerle birlikte aynı evin içerisinde yaşıyorsa iletişim bu durumda çok daha anlaşılır ve itaatkar olmalıdır.

Bazı köpeklerle iletişim kurmak tıpkı insanlar ile konuşup anlaşabilmek kadar kolay iken, bazı köpeklerle iletişim kurmak çok zorlu evrelere bizleri sürükleyebilir ve yılmamız halinde köpek yetiştirmemiz de bir o kadar zor hale gelir.

Köpek eğitimi konusunda çok dikkatli olmalısınız. Köpeğiniz evinizde sizinle beraber yaşıyorsa en önemli şey elbette ki tuvalet eğitimidir. Köpeklere tuvalet eğitimini verirken, onun o evdeyken daima tuvaletini oraya yapmasını sağlamalısınız. Köpeklere tuvalet eğitimi genelde küçük yaşlarda aldığınız köpeklerde daha kolaydır fakat az daha büyümüş olan köpeklerde biraz sıkıntı çekebilirsiniz fakat zamanla o da tuvaletini nereye yapmasını gerektiğini öğrenecektir.

Bir gazete kağıdı alarak üzerine bir pet shopdan alacağınız köpek tuvalet damlalarını dökerek sürekli tuvaletini yapmasını istediğiniz yere bu gazeteye koyunuz ve koklama duyusuyla sürekli buraya kendisi giderek yapacaktır. 1-2 hafta sonrasında gazeteye gerek kalmadan kendisi tuvaletini oraya yapmaya başlayacaktır.
 • Auth

  Pek tutarlc4b1 byruuuolmm bunlarc4b1n tahminlerini ama, gec3a7en sene c59fubat dc4b1c59fc4b1nda sac49flam tutmuc59f gibi gc3b6rc3bcnc3bcyor. Hadi hayc4b1rlc4b1sc4b1, aralc4b1kta c3a7ok c3bczc3bclc3bccez gibi gc3b6rc3bcnc3bcyor.Bu vesileyle herkese iyi bayramlar.

  Öykü

  Arkadaşlar ben veteriner olacağım ve bir köpek sahibiyim size öğrendiğim bazı şeyleri anlatayım. Köpeğin tuvaletini istediğiniz yere yaptırmak için kullandığımız spreyler(daha doğrusu bütün spreyler) ozon tabakasını deliyor. Özel kokular ile( çevreci petshoplardan alabilirsiniz) köpeğinize tuvalet eğitimi verebilirsiniz.

  melis

  gerizekalı mısın sen?

  begüm

  bence siz eğitmeyi bilmiyosuunuz benım köpeğim 3 gunde alıştı wc eğitimine hiçte halıya yapmadı sizde bi arıza var bence :)

  urkus

  daha kopegim yok ama cok arastirma yapiyorum acaba ne olacak

  ? ;dd

  emre

  bence ılk olarak ınsanlarımıza tuvalet egıtımı naısl verılır onun uzerınde durulması lazım:D

  fulya yerlikaya

  Bizim de aidi cinsi bir köpeğimiz vardı, daha önce de dalmaçyalı cinsi bir köpeğim olmuştu fakat eğitim vermesi gerçekten zor. Bundan da öte eğitimi alabilmesi için size alışmış olması gerekiyor, hayvanı cezalandırmaya çalışmak yerine onu sürekli doğru yere tuvaletini yapmasını öğretmeniz gerekli

  cenk

  geçerten sabır gerektıren bı iş:D:D

  bende bundan bı kac ay once köpek almıştım. adıgıma pısman ettı xD ewde tuvaletını apmadıgı yer kalmadıı en sonunda annem dayanamadıı aldıgım yere gerı verıdm:D:D hayvan beslemedekı en buyuk sorunlardan bırı bu bence:):)

  kubra

  kesinlikle çok sabırlı olmanız gerektigini we ciddi bir zamanınızın köpek tuvaleti temizlemekle geçecegini bildiriyim:)
  <köpegin yaşı farketmeksizin ilk olarak evinize gelen yavruya yatacagı yemegini yiyecegi tuvaletni yapacagı kısaca yaşayacagı bir oda belirleyin.bu odada yatak ve yemek için küçük bir bölge ayırıp,geriye kalan tüm oda zeminini gazeteyle kaplayın (mecbur halı vb kalkacak).köpek odaya girdigi ilk dakikada gazeteyle temas etsin we ilk çişini muhakkak oraya yapsın(gazeteler sürekli degiştirilmeli).bir hafta sonra köpegin azınlıkta tuvaletini yaptıgı bölgeyi saptayın ve odaya oranla zeminden bir iki parça gazete sayfasını kaldırın birer hafta arayla gazeteli zemini küçültün yaklaşık bir aylık bir çaba sonunda köpek sadece gazeteli bölgeye tuvaletini yapmaya başlayacaktır ...bu işlem diğer işlemlere göre daha fazla zaman gerektirir ama gazeteleri toplamak dışında cok bir ugrasınız olmaz we sürekli köpeginizin yanında olup ona egitim wermek için caba sarfetmek zorundada kalmayacaksınz.
  NOT: köpek tuvaletini istemediginiz bir yere yaptıgında onu döwerek ya da kafasını tuvaletine sokarak bağırma gibi bir cahillik yapılmamasını rica ediyorum.çünkü bu köpege tuvalet egitimi wermez sadece "tuvaletini yapıyor" diye cezalandırıldıgını düşünmesine neden olur ve köpek tuvaletini tutma çabası gösterir tutamadıgı zamanda sizin görmeyeceginiz bir yere koywerir.

 • İsminiz
  Şehir
  Yorumunuz
  Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu