ambien generic 5mg buy ambien online no prescription ambient occlusion blender cycles

tramadol hcl 10 mg tramadol generic tramadol hcl 50 mg with alcohol

buy tramadol online from usa buy tramadol online without a prescription tramadol otc costa rica

tramadol 325 mg street price buy tramadol online buy tramadol american express

cuidado del medio ambiente en ingles buy ambien online no prescription ambien 79

best high tramadol buy tramadol online no prescription what can i do to help with tramadol withdrawal

erin soma san diego buy soma soma drug forum

Genel|23 Ekim 2010 10:14

Kurban nasıl kesilir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Kurban nasıl kesilir?

Kurban nasıl kesilir bu sıralarda en fazla merak edilen konulardan bir tanesidir. Her Müslüman’ın yerine getirmesi gereken, elbette ki durumu yeterliyse, Allah’ın emirlerinden bir tanesidir. Kurban bayramı miladi takvime göre ramazan bayramından 40 gün sonra olur. Hicri takvim ile miladi takvimin farklı olmaları her yıl bayram günlerinin farklı güne denk gelmesine neden oluyor fakat iki bayram arasındaki gün sayısı asla değişmemektedir.

Kurban nasıl kesilir konusunda elbette ki herkesin bilgisi olması gerekir fakat kurban kesmeye cesaret edemeyecek kişinin de kurbanı kesmeye kalkmaması ve kurbanı mundar etmemesi gerekir. Kurban kesim işlemi yapmayı bilmeniz kurban kesebileceğiniz anlamına gelmemektedir.

kurban

kurban

Kurban kesmek istiyorsanız öncelikle farz olduğunun farkında olmanız ve Allah’ın emirlerinden biri olduğunu düşünmeniz kurban nasıl kesilir konusunda sizlere daha yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Eğer kurban kesmeden önce bir cana kıyacağınızı düşünüyorsanız bu söylediklerimizi düşünerek içinizin rahat olmasını sağlamalı ve kurban kesmeye hazır olduğunuzu hissetmelisiniz.

Kurban keserken öncelikle abdestinizin olduğuna emin olmalısınız. Kafanızda en ufacık bir şüpheniz varsa gushul abdestinizi yeniden almanız daha iyi olacaktır. Hatta evden çıkmadan hemen önce abdest almanız daha hayırlı olmaktadır.

Kurban nasıl kesilir için öncelikle büyük baş veya küçük baş hayvan kesimlerinin farklı olduğunu belirtmek isteriz. Küçük baş bir kurban kesecekseniz yanınızda 2 kişi olması yeterli fakat büyük baş bir hayvan kesecekseniz yanınızda en az 6 7 kişi olmasına özen gösteriniz. Kişi sayısı boğa gibi büyük baş hayvan keseceklerde arttırılabilir.

Kurbanınızı yatırmanızın ardından kurban için okunan duayı yanınızdakiler ile beraber okuduktan sonra, güzel, iyice bilenmiş ve büyük bir bıçak ile kurbanı tam gırtlağından bastırarak kesmelisiniz. Bu işlemi çok hızlı yapmanız kurbanınızın canını çok daha az yakacaktır. Eğer iyi bilenmemiş bir bıçak kullanırsanız hayvanınız mundar olabilir.