Limonun faydaları

Limonun faydaları

Limonun kullanım alanları oldukça geniştir. Vitamin deposu olan limonun kabuğu da insan bünyesine iyi gelen bir bölümüdür.
0.0 (0 oy)
Günümüzde limonu bir çok yerde kullanmaktayız. Gerek yemeklere sıkmakta, gerek salatalarda, gerekse limon suyu olarak veya hastalıklarda. Limon o kadar faydalı bir meyvedir ki inanması güçtür gerçekten. Bir çok hastalığa iyi geldiği gibi, insanın sağlığı açısından da çok yararlı bir meyvedir. Limonun suyu kadar kabuğu da çok faydalıdır kesinlikle. Bir çok ev hanımı limonun kabuğu ile kek yapmaktadır. Limonun kabuğu bu şekilde, bazı yemeklerde veya keklerde kullanılmaktadır. Aslında limonun kabuğunu kullanılacak bir çok şey bulmamız gereklidir. Çünkü kabuğu o kadar çok faydalıdır ki, yememiz çok yararlıdır.Limonun en büyük faydası boğazdaki ve damaktaki balgamları eritmektir. Bir çok insan balgam yüzünden problem yaşamaktadırlar. Önemli toplantılarda gelen gıcıklar, yolda yürürken mecburi balgam çıkartmaları veya önemli anlarda gelen gıcıklar insanları ciddi anlamda zora sokmaktadır. İşte her gün bir adet limon yemek sizlere kesinlikle çok yararı olacaktır.

Midede ve ciğerde bulunan gazı eritmektedir. Aynı zamanda mideden geçen gıdaları temizler. Kısacası midedeki bakteri ve pislikleri öldürmektedir. Buda midenin ağrımasını ve problem yaşamasını engellemektedir.

Limonun en büyük yararı nezle veya gribe iyi gelmesidir. Bir çok insan soğuk kış aylarında en azından 2 veya 3 defa grip – nezle olurlar. İşte bu durumda limon kullanmanız çok faydalı olacaktır. Vücudunuzdaki bakterileri öldürerek, bu hastalıklardan kurtulmanızı sağlar.