Makale nasıl yazılır?

Makale nasıl yazılır?

Makale yazarak kişisel sayfalarınızı güçlendirmek istiyorsanız ya da bu işten para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.
0.0 (0 oy)
Uzun süredir farklı alanlarda siz değerli ziyaretçilerimiz için içerik üretmekte ve "nasıl yapılır" temalı yazılarımız ile sizlere hizmet etmeye devam etmekteyiz.  Bu yazımızda da makale nasıl yazılır konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Makale, günümüzde farklı alanlarda farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Edebi anlamda, kesin kaynaklara dayanan ve içerdiği bilgiyi doğrulayan kanıtlar da içeren yazı türüne makale denilir. Bununla birlikte internet ortamındaki makale kavramı ise, ticari amaçları olan ya da insanlığa hizmet etmek isteyen kişilerin farklı alanlar üzerine oluşturduğu metinleri içermektedir.İnsanların kaynak olarak ilk başvurdukları ve en çok güvendikleri arama motoru olan Google ise, tüm site sahiplerine içeriklerinin özgün olması gerektiğini söylemektedir. Diğer türlü sitenizin hiçbir değeri olmamakta olup, site çöplüğünde yerini almaktadır. Fakat vermek istediğiniz mesajları, kendi cümleleriniz ile dile getiren makaleleriniz, sitenizi çok daha değerli hale getirmektedir.

Peki makale nasıl hazırlanmalıdır ve özellikleri nedir?

Makaleleriniz özgün olmalıdır ve belirli bir uzunlukta olmalıdır. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin sitenizde geçirdiği süre önemli olduğu için, belirli bir süre sitenizde kalmaları ve bilgi edinmeleri adına içeriğiniz olabildiğince uzun olmalıdır.

İçeriğin uzun olması yetmeyecek, medya boyutunda da zengin olması gerekecektir. Video, resim ve çeşitli grafikler ile yazının görsel boyutta da zenginleştirilerek, içeriğin ziyaretçilerin hayalinde oluşması daha da kolay hale getirilmelidir.

İçeriğinizi oluştururken birden fazla kaynak taraması yapmalı ve kaynak taramasının sonucu olarak zihninizde kalan fikirlerin, yeni düşünceleriniz ile harmanlanması sürecinin hemen ardından, size ait cümleler ile yeniden kağıda dökülmesi gerekir.