online pharmacy for soma pathwayinc.com/soma/ soma generic dosage

what is the xanax high like buy xanax no prescription alprazolam 0.5mg high

valium effects when snorted buy valium no prescription valium treatment for seizures

can buy ambien mexico pathwayinc.com/ambien/ revista ambiente magazine

tramadol withdrawal worse than vicodin tramadol online buy tramadol online no prescription

methocarbamol and tramadol for dogs tramadol 50 mg tramadol hcl 50 mg tablets used

Hayvanlar Alemi|29 Haziran 2011 09:41

Maymunlar hakkında bilgi

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Maymunlar insanlar tarafından sevilen hayvanlar arasında yer almaktadır. Maymunları evcilleştirmek mümkündür. Bir çok insan evcilleştirilmiş maymunlarla yaşamaktadır. Çünkü maymunlar insanlara göre ciddi anlamda hoş gelmektedir. Görünüşleri, çıkardığı sesler ve yürümesi gibi bir çok özelliği insanları cazip etmektedir.

Maymunlar

Maymunların bir çok çeşidi bulunmaktadır. 12 – 13 cm boyunda olan minik makilerin olduğu gibi, 300 kilo ağırlığındaki goriller gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Maymunları gerçekten diğer hayvanlarla bir tutmak pek mümkün değildir. Çünkü maymunların beyinleri diğer hayvanlara çok daha fazla gelişmiş durumdadır. Neredeyse insanın bir çok özelliği maymunlarda bulunmaktadır. Bundan dolayı insanlar maymunlara oldum olası çok ilgi göstermişlerdir.

Maymunların insanlara benzeyen en büyük özellikleri ise düşünebilmesi ve mantık yürütebilmesidir. Yapılan deneylerden yola çıkarak maymunların bu özelliğine saptanmıştır. Bu deneyi sizlere şu şekilde anlatalım; bir odanın tavanına muz asılı bir şekilde durmaktadır. Maymunun buraya uzanmasının ihtimali bulunmamaktadır. İşte bu konumda çevresinde eşyalar bulunmaktadır. Maymun ilk etapta o muzu atlayarak almaya çalışır ve sonra durarak çevresine bakınır. Çevresine bakındığı aşamada düşündüğü saptanmıştır. Daha sonra çevresindeki eşyaları üst üste koyarak o muza ulaşmayı başarmıştır. İşte tam bu konumda maymunların düşünebildiğini ve gerçekten kafalarını çalıştırabildiği saptanmıştır. Maymunlar dışında bu özelliğe sahip çok az hayvan bulunmaktadır. Bunun için maymunlar, insanlar için çok önemlidir.

11 Yorum