ambien generic 5mg buy ambien online no prescription ambient occlusion blender cycles

tramadol hcl 10 mg tramadol generic tramadol hcl 50 mg with alcohol

buy tramadol online from usa buy tramadol online without a prescription tramadol otc costa rica

tramadol 325 mg street price buy tramadol online buy tramadol american express

cuidado del medio ambiente en ingles buy ambien online no prescription ambien 79

best high tramadol buy tramadol online no prescription what can i do to help with tramadol withdrawal

erin soma san diego buy soma soma drug forum

Hayvanlar Alemi|29 Haziran 2011 09:41

Maymunlar hakkında bilgi

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 1,00 üzerinden 5)
Loading...Loading...

Maymunlar insanlar tarafından sevilen hayvanlar arasında yer almaktadır. Maymunları evcilleştirmek mümkündür. Bir çok insan evcilleştirilmiş maymunlarla yaşamaktadır. Çünkü maymunlar insanlara göre ciddi anlamda hoş gelmektedir. Görünüşleri, çıkardığı sesler ve yürümesi gibi bir çok özelliği insanları cazip etmektedir.

Maymunlar

Maymunların bir çok çeşidi bulunmaktadır. 12 – 13 cm boyunda olan minik makilerin olduğu gibi, 300 kilo ağırlığındaki goriller gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Maymunları gerçekten diğer hayvanlarla bir tutmak pek mümkün değildir. Çünkü maymunların beyinleri diğer hayvanlara çok daha fazla gelişmiş durumdadır. Neredeyse insanın bir çok özelliği maymunlarda bulunmaktadır. Bundan dolayı insanlar maymunlara oldum olası çok ilgi göstermişlerdir.

Maymunların insanlara benzeyen en büyük özellikleri ise düşünebilmesi ve mantık yürütebilmesidir. Yapılan deneylerden yola çıkarak maymunların bu özelliğine saptanmıştır. Bu deneyi sizlere şu şekilde anlatalım; bir odanın tavanına muz asılı bir şekilde durmaktadır. Maymunun buraya uzanmasının ihtimali bulunmamaktadır. İşte bu konumda çevresinde eşyalar bulunmaktadır. Maymun ilk etapta o muzu atlayarak almaya çalışır ve sonra durarak çevresine bakınır. Çevresine bakındığı aşamada düşündüğü saptanmıştır. Daha sonra çevresindeki eşyaları üst üste koyarak o muza ulaşmayı başarmıştır. İşte tam bu konumda maymunların düşünebildiğini ve gerçekten kafalarını çalıştırabildiği saptanmıştır. Maymunlar dışında bu özelliğe sahip çok az hayvan bulunmaktadır. Bunun için maymunlar, insanlar için çok önemlidir.

11 Yorum