Mercimeğin faydaları

Mercimeğin faydaları

Baklagiller arasında yer alan mercimek sindirim sisteminizi kuvvetlendirirken, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilen bir besindir.
0.0 (0 oy)
Mercimeğin iki çeşidi bulunmaktadır. Birisi küçüktür ve çiçeği beyazdır. Diğeri ise iri ve değirmidir. Mercimek günümüzde bir çok ailenin sofrasında fazlasıyla bulunan yemeklerin arasında bulunmaktadır. Mercimek yemekleri sulu olduğundan ötürü, bir çok insanın su ihtiyacını karşılamaktadır.Mercimeği sık yemek insana zarar vermektedir. Bu zarar ise göze perde etmesidir. Bunun için kesinlikle sık sık mercimek yenmemelidir. Aynı zamanda sinir sisteminde ve akciğerde problemler yaratmaktadır. Bunun için mercimeği kesinlikle sık sık yemeyiniz.

Mercimek kanın geç pıhtılaşmasını ve yaraların çabuk iyileşmesine yaramaktadır. Mercimek aslında insan için o kadar yararlı bir şey değildir. Yararından çok zararları fazladır. Bunun için insanlara kesinlikle mercimek yemelerini önermiyoruz. Elbette her besinden alınması gereklidir. Bunların içinde mercimekte bulunmaktadır. Yalnız çok nadir yenecek yemeklerden birisi olmalıdır. Aksi taktirde sık yenmesi insanın vücuduna çok fazla zarar verecektir.