Mide kelepçesi taktırmadan önce okuyun

Mide kelepçesi taktırmadan önce okuyun

Aşırı kilolarınızı denediğiniz her yönteme rağmen hala veremediyseniz ve aşırı kilo problemleriniz artık sizin için sağlık sorunu haline geldiyse mide kelepçesi yöntemini araştırmaya başlayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Günümüzün kronik sorunu olan fazla kilolar ile hepimizin üç aşağı beş yukarı sorunu aynıdır. Bir türlü kilo verememek ve beslenme alışkanlığımızı değiştirememek zayıflamamıza engel olmaktadır. Bazıları gerçekten yeme konusunda kendisini frenleyemez. Yaptığı egzersiz ve sporlarda nafile olmaktadır.

mide kelepçesi

Böylesi durumlarda kişinin sağlığı giderek kötüye gider. Böylesi durumlarda hekimler hastanın sağlığını da düşünerek başka da çare kalmadığından mide kelepçesi önerirler. Bir diğer adı da mide bandı olan bu durum bir çeşit cerrahi durumdur. Bu cerrahi operasyon ile hastanın midesine takılan mide kelepçesi ile hastanın daha az yemek tüketmesi sağlanır. Bu yöntem elbette son çaredir. Hekimler de bunu yapılacak başka bir şey kalmadığında uygular.

Bunun yan etkileri elbette vardır. Ama ameliyatın zor bir ameliyat olduğunu söyleyemeyiz. Sıradan bir ameliyat olup ölüm riski yaşanmaz. Ama insanın midesinde ki bir yabancı alet ile yemek yeme isteğinin frenlenmesi elbette hoş bir durum değildir. Bu neden ile mide kelepçesi taktırmadan önce tüm zayıflama alternatiflerini bitirmiş olmanız gerekir.