Misvak nasıl kullanılır

Misvak nasıl kullanılır

Misvak kullanarak ağzınızda yer alan mikropları yok edebilir ve ağız kokusu yaşıyorsanız bu kokuyu ortadan kaldırabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Misvak nedir?

Misvak bilinen en eski diş temizleme aracı olarak kullanılmaktadır. Misvak Farsçada “Salvadora Persika”, Ülkemizde ise Erek ağacı olarak bilinen bu ağaca misvak denilmektedir. Erek ağacı sıcak ülkelerde yetişen bir ağaç türüdür ve tüm İslam aleminin bildiği, Hz.Muhammad (s.a.v.) kullandığı diş temizleme yoludur ve sünnet olan bir harekettir.

Misvak ağızdaki mikropları öldürür, ağız kokusunu yok eder, çürüklere karşı bire bir olarak savaşır ve aynı samanda meyvesi olan bir ağacın ürünüdür ve meyvesi yenilmektedir.


Misvakın Faydaları nedir?

Misvak ağız sağlığı konusunda en etkili araçlardan bir tanesi olup asırlardır bu alanda kullanılan bir ağacın dalından yapılmaktadır. Misvak’ın bunca asırdır kullanılması ve modern tıp alanında da incelenmeye devam edilmesi ve bu konudaki üreticilerin misvakın temelini incelediklerini unutmayalım.

Piyasada bulunan misvak özlü diş macunları ülkemizde yaygın olarak kullanılmasının nedeni misvakın içerisindeki maddelerin ağızdaki tüm mikropları yok etmesidir. İslam dini içinde çok önemli olan misvak sünnet olarak karşımıza çıkmaktadır ve kullanıldığında sevap kazanılmaktadır.

Piyasada kullanılan diş macunları, diş fırçaları diş etlerine ve diş sağlığına faydası olduğu kadar zararı olduğunu da unutmayınız. Misvak Diş sağlığı için en faydalı temizlik aracıdır. Kullanımı çok basittir. Aldığınız misvak ucunu biraz yonttuktan sonra direk olarak dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Misvakın içerisinde penisilin bulunduğunu belirten bilim adamları ağız içindeki tüm bakterileri imha etmeyi de garanti etmektedir. İlk kullanıldığında diş etlerinde kanama gerçekleşebilir fakat korkulması gereken bir durum değildir. Diş etlerindeki bu tür meydana gelen kanamalar diş etlerinizin kuvvetlendiği anlamına gelmektedir.

Misvakın bir başka faydası görmeyi keskinleştirdiği ve aynı zamanda hazımsızlık sorununuzu gidererek hazmı kolaylaştırmaktadır.