Narın faydaları

Narın faydaları

Nar, oldukça faydalı bir meyve olmasına rağmen günümüzde çok az tüketilen bir meyvedir.
0.0 (0 oy)
Nar meyvesinin nasıl olduğunu size anlatmamıza sanırım gerek yoktur. Narın bir çok faydası bulunmaktadır. Aslında Türk kültürüne göre nar pek fazla tüketilen bir meyve değildir. 1 yılda toplasanız, ailenin evine 1 belki 2 defa anca giriyordur. Narın o kadar çok faydası bulunmasına rağmen, insanlarımız narı tüketmemektedir. Peki narın faydaları ne?-          Narın en büyük faydası mideyedir. Bir çok yaşını almış insanın mide problemini çektiğini görmüşsünüzdür. İşte bu konumda bu tür insanların, nar yemesi yeterli olacaktır. Hazımsızlığı ve sindirimi çok rahatlatıcı bir özelliği vardır narın.

-          Boğaz, göğüs, burun ve akciğer için çok faydalıdır. İnsanlar uyandığında boğazında bir tıkanıklık hissederler. İşte bu durumu nar ile aşabilirsiniz. Aynı zamanda öksürüğe gayet iyi gelmektedir.

-          Bir çok insanın bağırsak problemi bulunmaktadır. İşte nar suyu bağırsakları yumuşatarak vücudu rahatlatmaktadır.

-          Narın içeriği gereğince, cinsel isteği ve cinsel arzuyu arttırmaktadır.

-          Nar kesinlikle ateşli insanlara iyi gelmez.

-          Nar mide iltihaplarına ve yaralarına iyi gelmektedir. Bu faydası dinimizde de Peygamberlerimiz tarafından söylenmiştir.

-          Bir çok insan narın sadece içindeki kırmızı boncuklarını yemektedir. Aslında bu çok yanlıştır. Narın en büyük faydalı yeri etli taraflarıdır. Yani o kırmızı boncukların içinde kalan beyaz kısımlardır. Kağıt gibi olan bu kısımlar çok faydalıdır.

-          Nar midedeki maddeleri yumuşatarak, daha kolay sindirilmesini sağlar.

Narın daha bunlar gibi bir çok özelliği bulunmaktadır. Biz burada sizlere en önemli özelliklerini sıralamış bulunmaktayız. Narı kesinlikle dolabınızdan eksik etmeyiniz. Zamanı geldiğinde sürekli olarak tüketmeye çalışınız.