Nasıl karizmatik olunur

Nasıl karizmatik olunur

Karizmatik bir duruş birtakım ufak tefek dış görünüş kusurlarınızı gizlemeye yetecektir. Girdiğiniz ortamlarda dikkat çekici ve karizmatik bir duruş yakalayabilmek istiyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Karizmatik olmak aslında tam tanımı konmamış, karşıdakinin anlık olarak nasıl algıladığı ile değişen bir durumdur. Ancak karizmatik olmanın temel şartları da yok değildir.

Birçok insan kaliteli ve tarz giyinmenin, yakışıklı veya güzel görünmenin karizmatik olmak için yeterli olduğunu düşünür.

Oysa bu şartlar karizmatik olmak için yeterli değildir. Tam anlamıyla karizmatik olmak için iyi giyinmeyi ve iyi görünmeyi akıl ile birleştirmek gerekir.

Nasıl karizmatik olunur

Çoğu kadın veya erkek karşı cinsi karizmatik görüp yaklaşmak ister. Ancak birkaç cümleden sonra karizmatik kişinin yanından uzaklaşırlar. Bunun nedeni karizmatikliğin sadece görünüşte olmasının yeterli görülmemesidir.

Örneğin sadece en pahalı markaları giymek karizmatik olmak için yeterli değildir. Dünyanın en pahalı giysisini bile giyseniz sizin karakterinize uygun değilse bir anlamı olmaz.

Önemli olan kendine uygun bir tarz yaratabilmektir. Giydikleriniz oldukça ucuz ürünler de olabilir.

Karizmatik olmak için güzel veya yakışıklı görünmek de yeterli olmaz. Bu sadece sanal bir ilk beğeniyi yaratır. Ancak daha fazlası için işe yaramaz.

Eğer yakışıklılığınızı zekanız ile birleştiremiyorsanız insanlar kısa zamanda sizden uzaklaşırlar.

Karizmatik olabilmek için yapmanız gereken en önemli şey kendinize güvenmeniz ve bunu dışarıya yansıtabilmeniz.

Eğer bunu başarabilirseniz karizmatik olduğunu herkes kabul edecektir. Eğer kendinize özgüveniniz yoksa çoğu kıyafeti giymekten korkarsınız. Yaptığınız tek şey dikkat çekmeyecek kıyafetler giymek olur.

Dünyada karizmatik olarak algılanan insanlara bakarsanız sadece yakışıklı veya güzel olmanın yeterli olmadığını çok daha iyi görebilirsiniz.

Hollywood’da, Futbol dünyasında iyi kazanan, genç, yakışıklı bir çok insan mevcuttur. Ancak hepsi için karizmatik denemez.

Bir oyuncunun karizmatik olması için hem yakışıklı veya güzel olması, hem iyi giyinmesi, hem de işini çok iyi yapması gerekir.

Eğer bir oyuncu veya sporcu kendisine mikrofon uzatıldığında diğerlerinden ayrılan bir tarza sahip değilse ona karizmatik denemez.