Nasıl kel kalınmaz ?

Nasıl kel kalınmaz ?

Erkeklerin en büyük sorunları arasında yer alan kellik probleminden kurtulabilmek için pek çok farklı noktaya dikkatli bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor.
0.0 (0 oy)
Konumuzu özellikle erkekleri baz alarak yolumuza çıktığımızda en büyük korkumuz bir gün sabah kalkıp aynaya kendimizden emin adımlarla giderken gözümüzün ayana değmesiyle oluşan kelliği görerek içimizdeki ürperme hissi ve kırılan öz güvendir.

Kelliğin her ne kadar babadan oğula bir şekilde sistematik bir şekilde gittiğini savunan yargılarda olsa söylediğimiz maddelere dikkat eden erkeklerimizde saç dökülmesinin daha az olacağı ve zararın neresinden dönülse kardır mantığını benimseyerek enazından kelliği durdurmak için neler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Nasıl kel kalınmaz ?

Saçlarımızın dökülmesinin bir çok sebebi olabilir ve bunu durdurmak kısmen elimizdedir tabi saç dökülmesini saçlarımız dökülmeye başlamadan önce öğrenmeli ve bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilmeliyiz.

Saç dökülmelerinin en yoğun başlıca sebebi stres fazla sters yapan ve ağır iş temposunda çalışanların saçlarının daha erken yaşda dökülmesi muhtemel bunun için fazla stresden kaçınmak her zaman iyidir.

Belirli bir hastalığınız yüzünden almış olduğunuz ilaçlar kelliği dolaylı yönden etkiler buna örnek ise B vitamin ilaçlarını verebiliriz.

Saçlara zararlı kozmetik ürünlerimizde saçımızı yıpratan en önemli unsurlardan birisidir.

Kalite kozmetik ürünü kullanmanız saçınızın dökülmemesi için bir engel oluşturmaz elinizden geldiğince sadece özel günlerinizde bu ürünleri kullanmaya özen gösterin ve gün bitiminde mukakkak saçlarınızı ovuşturarak bol su ile yıkayıp kurulayınız.

Bu durumların yanı sıra urumun genetik olmasıda söz konusudur bu durumda dökülme işlemi başlamadan önce hekim tavsiyeslerine kulak vererek bir tedavi yolu izlenmelidir.