Nasıl kilo verilir

Nasıl kilo verilir

Kas yoğunluğunuzu kaybetmeden kalıcı olarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız sıkı bir diyet ve sporu birlikte uygulamanız gerekiyor.
0.0 (0 oy)
Çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de ilk sıralara doğru yükselmeye başladı. Birçok nedenden dolayı kilo problemlerine sahip insanlar, fazla kilolarından dolayı hayatını bile kaybedebiliyor. Kilo almaya neden olan etmenleri sıralayacak olursak; çeşitli hastalıklardan dolayı kullanılan ilaçlar, masa başında yapılan işlerden dolayı uzun süre hareketsiz kalınması, çeşitli psikolojik faktörler ve çevresel faktörler olarak karşımıza çıkmakta. Peki bunlarla nasıl baş edebiliriz? Nasıl kilo verebiliriz?

Beslenmeye dikkat! Olması gerekenden fazla kiloya sahipseniz yapmanız gereken ilk olarak bir doktora gidip buna neden olan etmenleri bir de bilimsel açıdan değerlendirmek olacaktır. Çeşitli hormonal sorunlar, hipotiroidizm (guatr), yetersiz su alımı, depresyon ilaçları, kortizol içeren ilaçların kullanımı gibi nedenler çeşitli tedavi yöntemleri ile düzeltilebilmektedir.

nasıl kilo verebilirim

Fakat herhangi bir teşhis konulmadığında başvuracağınız yöntemler daha farklı olacaktır. Çeşitli spor aktiviteleri ve doğru beslenme şekilleriyle ideal kiloyu yakalayabilirsiniz. Bu yöntem uygulanırken kesinlikle bir diyetisyene başvurulmalıdır. Gerekli olan değerler belirlendikten sonra vücudumuzda neyin eksik, neyin fazla olduğu tanısına göre diyet listesi oluşturmamız gerekir. İnternetten indirilen diyet listeleri sonucu ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşan insanlar olduğunu belirtmekte fayda ver diye düşünüyorum.

Düzenli spor en etkili silahınız olacaktır! Düzenli spor yaparak kilolardan kurtulma yolu en sağlıklı olanıdır. Düzenli ve orta tempoda yürüyüş en iyi kalori yaktıran aktivitelerdendir. Sporla birlikte beslenmenize de dikkat ederseniz, sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz olasıdır.

Peki bütün bunlar yapıldığında hala kilo verilemiyorsa ne yapılmalı? Mideye kelepçe taktıranlar mevcuttur. Bu yöntem hiçbir uzman tarafından önerilmemiştir. Ciddi tehlikelere yol açacağından dolayı bu tür şeylerden uzak durulmalıdır.

Kilo vermede en sağlıklı yol olan doğru beslenme ve düzenli spor aktivitelerine devam etmeniz önerebileceğimiz makbul olan yoldur. Vücudunuzun su ihtiyacını da göz önünde bulundurmaya dikkat edin!