Nasıl kilo verilir

Nasıl kilo verilir

Kilo verirken sık yapılan yanlışlardan uzak durmak ve kısa sürede etkili sonuçlara ulaşmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Günümüzde artan katkı maddeleri, yağlı ve kalori oranı yüksek besinler nedeniyle fazla kilolara sahip insan sayısının yanı sıra obezite oranı da artmıştır. Hareketsiz şehir yaşamı, ağır ve uzun mesai koşulları, fiziki işlerden ziyade masa başı mesleklerle ilgilenen insanların obezite tehlikesiyle karşı karşıya gelmesine sebep olmuştur.

Kilo almayı tetikleyen çeşitli faktörler olduğu gibi, obezite sorunu hormon dengesini bozan hastalıklar veya genetik yapı nedeniyle de karşımıza çıkabilmektedir. Hormonsal sorunlarda ve genetik yapıdan gelen obezite tedavisinde, uzman bir hekimin yol göstericiliği eşliğinde kullanılacak ilaç ve yapılacak diyet uygulamaları ile kilo artışının önüne geçilebilmekte, birçok bireyde de kilo kaybı sağlanabilmektedir.

nasıl kilo verilir

Ancak söz konusu diyetler ve zayıflama olunca ne yazık ki bayanlarımız gerekli duyarlılığı göstermemekte, dikkatsiz ve bilinçsiz uygulamalarla sağlıklarını riske atmaktadırlar. Şok diyetler, aç kalma, yalnızca tek bir gıda ile beslenme gibi uygulamalar kilo verdiriyor gibi görünseler de vücut diyet sürecinin ardından kaybettiği enerjiyi geri kazanma eğilimi gösterecek ve verilen kiloların geri kazanılması söz konusu olacaktır.

Sağlıklı zayıflamanın yolu, düzenli beslenme ve spor yapma alışkanlıklarından geçmektedir. Beslenme saatlerinizi bir düzene oturtup bu düzenin dışına çıkmadığınız zaman mideniz bu duruma alışacak, sizi yerli yersiz açlık hissi ile rahatsız etmekten vazgeçecek ve beslenme saati tükettiğiniz yiyecekleri mümkün olan en iyi şekilde sindirecek, şişkinlik, kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin önüne geçecektir.

Ekmek gibi unlu mamullerin sınırlı tüketimi ve yağdan uzak durulması kilo verme konusunda alınabilecek en basit ve sağlıklı çözümlerin başında gelmektedir. Tamamen doyacak kadar yiyebildiğiniz protein diyetleri de, vücudun enerji ihtiyacını karşılayabildikleri için uzun süreli yapılmadıkları sürece sağlıklı diyet tercihleri olacaklardır.

Zayıflamak ve zayıf kalmak için ömür boyu diyet yapmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız önyargılarınızla lütfen vedalaşın. Uzman bir diyetisyen ile görüşerek bir ömür boyunca sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilir, fazla kilolardan uzak kalabilirsiniz. Üstelik dilediğinizce tatlı, pasta ve çikolata tüketerek. Yeter ki uzmanınızın verdiği günlük kalori ihtiyacınızı dengede tutmayı başarın ve yemek tercihlerinizi doğru yönde kullanın. Tüm zayıflama ve kilo koruma faaliyetleriniz boyunca hem ileri yaşlardaki kalp damar sağlığınızı hem de kilonuzu düşünerek kızartmalarla vedalaşıp, tüketimlerini olabilecek en minimal seviyeye düşürün.