Nasıl zayıflanır

Nasıl zayıflanır

Zayıflarken hata yapmamak ve vücudunuza zarar vermemek için sizler için hazırladığımız bu adımları uygulayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Nasıl zayıflarım

İnsan vücudu sofradayken doyduğunu anlayamaz. Bunu anlayabilmesi için yaklaşık 20 dakika kadar bi süre geçmelidir. Bu bilgiyi kullanarak zayıflamak mümkün olabilir. Sofrada küçük bir tabak çorba içtikten sonra 15 dakika kadar bir süre sofradan uzak durun.

15 dakika geçmeden sofraya tekrar oturmamaya çalışın. Süre dolduktan sonra yemeğe devam edin. Yemeğinizi hızlı değil yavaş yemeye dikkat edin. Sofradakilerle konuşarak yemeğinizi hızlı yemekten alıkoyabilirsiniz kendinizi.

Ekmek yenmeden doyulmaz diye bir kural yoktur. Ama yaygınlaşmış bir kural gibidir. Doğru olmayan bir anlayıştır. Ekmek insana şişkinlik, doygunluk hissi verir ama sindirim sisteminde en hızlı öğütülen maddelerden biridir.

zayıflama

Bundan dolayı ekmek tüketildikten belli bir süre sonra insanlar acıktığını farkeder. Ekmeği kızarmış şekilde yemeye çalışın, bu noktaya önem verin.

Diyet yapılırken ilk 5 - 10 günlük süre içinde yaklaşık 2 kilo vermek mümkündür. Ama bu diyetin iyi, sağlıklı olduğunu göstermez. Bu sizin aç kaldığınız anlamına gelir. Bağırsaklar 2 kilo kadar besin depolayabilir.

Siz aç kalmaya devam ettikçe bağırsaklardaki besinler boşalır ve 2 kiloya kadar zayıflamanıza, kilo kaybetmenize neden olur. Kilo vermenizin nedeni diyet değil budur. Diyetin işe yaradığı düşünülür ve diyete devam edilir ancak bu yanlış bir davranıştır.

Diyet demek açlık anlamına gelmez ve gelmemelidir. Doğru şekilde, size ne uygun diyet şeklini uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermelisiniz. Fakat bu sürece siz değil, diyetisyeniniz karar verecek olursa daha kısa sürede daha sağlıklı bir biçimde kilo verilmiş olunabilir.

Diyet uzmanınıza durumunuza dair bilgileri verdiğinizde ve hemen sonrasında sizden alınan bir kan testi ile birlikte edinilen bilgiler sağlıklı bir diyet programı oluşturulmasını sağlayacaktır...