Panik atak nedir?

Panik atak nedir?

Toplum arasında görülme oranı oldukça yüksek olan panik atak rahatsızlığını hayat standartlarınızı tamamen düşürebilecek ciddi bir hastalıktır.
0.0 (0 oy)
Psikolojik bir gerilim rahatsızlığı olan Panik Atak, modern çağın hastalığı olarak gösteriliyor.

Panik Atak yaşayan kişilerde durduk yere korku hissi, aşırı sıkıntı hali ve bunalma durumları ortaya çıkar.

Bazı Panik Atak durumlarında kişi öleceği hissine kapılır ve otokontrolünü kaybedebilir. Temelinde psikolojik gerginlik yatan panik atakın en tetikleyici sebebi aşırı stres altında bulunuyor olmaktır.

Yapılan araştırmalar panik atak rahatsızlığına kapılan kişilerin geçmişte kalp krizi geçirdiğini gösteriyor.

Panik Atak Nedir?

Kalp krizi atlatan kişilerde ani ölüm korkuları görülüyor. Panik atak nöbeti sağlıklı bir psikolojinin sarsılması ile başlamaktadır.

İlaç tedavisi uygulanarak kontrol altına alınabilen panik atak hastalığı için terapi uygulamaları da bulunuyor. Panik atak ilk olarak 20’li yaşlarda görülmeye başlanır.

Orta yaş panik atak nöbetlerinin en sık ve derin yaşandığı yaş dönemidir. Panik atak nöbeti geçiren kişi bu nöbet durumunu 10 dakika içinde atlatabiliyor ancak 1 saati bulan panik atak durumları da gözlenebiliyor.

Panik atak durumlarında o kişinin yanındaki arkadaşlarının son derece serinkanlı olmaları ve nöbet geçiren kişiye yanlış müdahalelerde bulunmamaları gerekmekte.