Paraşüt nasıl yapılır

Paraşüt nasıl yapılır

Keşif ile uğraşan kişilerin en çok kullandıkları arasında yer alan paraşütlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Paraşüt Nasıl Yapılır?

Paraşüt Nasıl Yapılır? Eski zamanlardan bu yana keşifle uğraşan kişilerin belirli başlı buldukları şeylerden bir tanesi de paraşüttür. Paraşütün bulunmasındaki en büyük rol ise elbette ki Newton’a aittir.

Newton’un yer çekimini bulması ve buna karşı koyabilecek veya yer çekimini yavaşlatabilecek bir şey olarak düşünülen şey ise paraşüttür. Paraşüt yapımı çok eski bir tarihe dayalıdır fakat şimdiki gibi modern paraşüt çeşitlerinden değillerdir. Paraşüt nasıl yapılır konusunda yüzyıllardır çalışmalarını sürdüren kişilerin şu anki modern paraşüt çeşidi halini almasını sağlamışlardır.

paraşüt

Paraşüt mantığı ile düşünülen birçok keşif sayesinde de şu anki teknolojik ürünlere sahip olmamız sağlanmıştır. Paraşüt ve benzeri teknolojik aletlerin yer çekimine ve havayı nasıl kullanılacağına yönelik çalışmaları daha sonrasında, planör, uçak, helikopter gibi teknoloji için büyük önem taşıyan keşiflerin bulmasına yol açılmıştır.

Bu tür teknolojik aletlerin mantığı havayı nasıl kullanılacağının bilinmesi ve yer çekimine nasıl karşı gelinmesini bilmemizden geçmektedir. Bu tür amatör çalışmaları yapmaya çalışan kişiler için yer çekimi kanunlarını iyice hesaplamayı bilmesi gerekmektedir.

Paraşüt nasıl yapılır için elbette ki ufak maketlerden başlanmalıdır. Bu durum inşaatlar yapılmadan önce maketlerinin yapılarak tam olarak tasarlanabilmesi mantığına dayanmaktadır. Maket paraşüt nasıl yapılıyor için bir adet hava geçirmeyecek naylon kumaş, kumaşa uygun ip, bir adet plastik bardak ile paraşüt nasıl yapılır için malzemelerdir.

Paraşüt nasıl yapılır için kumaşın uçlarında ipin geçeceği kadar delik açılır ve 4 uçtan da ipler geçirildikten sonra kesiştikleri yerden düğüm atılmalıdır. Altta sarkan iplerle de bardak 4 tarafından eşit olarak tutturularak paraşüt yapılır.
 • misafir

  o zman sna allah rahmet eylesin eğer sen parşüte bineceksen şimdiden kara ver neye karar ver biliyonmu öldüğünde helvanın fıstıklı mı yoksa cevizlimi olacağını bnece sen bunu şimdiden düşün

  iii

  :)

  melisa

  ewt

  orkun

  ben daha 13 yasndayım ve paraşüte binmeyi isterim ama ya atladıktan sonra ipi çekince paraşüt açılmazsa napacaz:DDDD

  elenay

  paraşüt e binmek ve kullanmak güzelldir

  Talay Derin

  Ben.hem planör ve hemde motorlu uçak Piloduyum.gerek planör pilotlugu egitimimizde gereksede motorlu uçak pilotlugu egiitimimizde.devamlı AKROBATİ hareketler yaptıgımız içid hayati derecedeki yegane dostunuz PARAŞÜTÜMÜZDÜ.on sene lazım olmayabilir fakaf on birinci yıl lazım oldugunda boşlukta sizi sarıp sarmalayıp saglıkla yere indirdiginde onun nekadar MUKADDES bir şey oldugunu anlarsınız şayet naz edipte açılmıyacak olursa bu o zavallının kesin ÖLÜMÜ DEMEKTİR.onun için açık bir paraşüt paraşüt masasında hazırlanırken .büyük bir dikkat ve itina ile vede ne olursa olsun katlayan tam usta degil ise. paraşüt atlayışlarında usta olmuş bir HOCA nezaretinde hazırlanır.işte o sizin yaşama ölüm çızgısındekien nazik noktadır.açılırsa YAŞARSINIZ birde açılmadıgını düşünün Ölene kadar size hiç bir kimse yardım edeme ve her saniye ölüme yaklaşır vede hayap son bulur.KORKMAGA hiç lüzüm yoktur çünki usta bir hocanın topladıgı paraşütün AÇILMADIGI.hiç hatırlanamıyacak kadar azdır veya yoktur.İşte AKROBASİDE pilotun can yoldaşı ve en yakısı sırtındaki paraşütüdür.Bu konuda o kadar çok hkaye vardırki ben bir tanesini yazmadan yorumumu kapatamayacagım Paraşütçü er egitiminde HOCa er olan talebelere.Uçaktan atladınız.100 ' e kadar sayacaksınız 99 'da.gögsünüzdeki bu kolu (DEKLANŞÖR.yani paraşütü açan kol diyelim kısaca)Çekeceksiniz iş tamam demiş ve sıra ile er talebelerini uçaktan atmış.Tek tek atlayanların paraşütleri açılıp sag salim yere inmişler fakat son atlayan paraşütünü açmamış.demişlerki fiyaka yapıyor alçakta açacak ,bakmışlar alçaktada açmamış. artık açsada kıymeti kalmamış çünki ye paraşüt açılmıyacak veya açılr açılmaz yere çakılacak. Herkez dişlerini sıkıp bakarkan. küt diye paraştçü kürt Mehmet toz bulutunun içinde kaybolmuş ,helecanla yanına gittiklerinde can çekişiyormuş fakat dudakları mırıldanıyormuş hemen kulak vermişler daha 75 i sayıyormuŞ

  demekki paraşütü sarmak kadar 100'E KADAR SAYMAKTA mühim..... pARAŞÜTÇÜ ARKADAŞLARA duyurulur............

 • İsminiz
  Şehir
  Yorumunuz
  Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu