Parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Parfüm seçimlerinizi yaparken cildinize uygun seçimler yaparsanız dışarıya daha hoş kokular yayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
İnsan doğası gereği farklı nedenlerde de olsa ilk çağlardan beri kokunun gücünü görmüş ve bunu kullanma çabası içerisinde olmuştur. İnsan hayatına dinlenme ve farklı şeylere odaklanmak için kullanılan tütsüler ile giren koku geleneği daha sonraları güzel kokma isteği, karşı cinse daha çekici görünme ve bulunduğu ortamda daha etkin bir konumda olma isteği doğrultusunda şekillenmiştir.

Günümüzde her türlü sabun, deterjanın bile apayrı bir kokusu var iken neredeyse her insanın bile ayrı bir kokusu olabilecek düzeye gelmiştir.

parfüm seçimi

Peki kaliteli bir parfüm edinmek için nelere dikkat etmeliyiz?

Kaliteli orijinal bir parfüm sürekli aynı kokuyu vermez. İlk sıkıldığı anda ki kokusu ile birkaç saat sonra yaydığı kokular farklıdır. Bunun nedeni parfümünün cilde temas edince, cildin sıcaklığı ile ısındığı ve kalıplaşıp cilde oturduktan sonra farklı yapılarda oluşudur.

Bunun yanı sıra parfüm kullanan kişinin cilt yapısı da önemlidir. Kuru bir ciltte parfüm kokusu fazla yayılmaz ve daha kısa süre kalıcı olur. Yağlı cilde sahip kişilerde ise parfüm kokusu daha çok yayılır ve daha uzun süre kalıcı olur.

Parfüm seçimi yapılırken yukarıda hususlar göz önünde bulundurulmalı kendi zevklerimiz ve cilt yapımıza göre uygun olan parfüm seçilmelidir.