Patates Çorbası Nasıl Yapılır ?

Patates Çorbası Nasıl Yapılır ?

Protein ve vitamin deposu olan patatesleri kullanarak kendinize lezzetli çorbalar hazırlayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Bir çok insanın ismini bile bilmediği patates çorbası oldukça yararlı bir yemektir. Hem vitamin hem de doyuruculuk bakımından ideal ve lezzetli bir çorba çeşididir.

Akşam misafirleriniz var ve ana yemekten önce bir çorba çeşidi ikram etmek istiyorsanız bu çorba çeşidi kesinlikle patates çorbası olmalıdır. Çocuklar tarafından da oldukça beğenilen bir çorbadır.

Patates çorbası yapmak için gerekli malzemelerimiz şunlardır; 2 adet patates, 1 adet kuru soğan, 2 diş sarımsak, 1 kase yoğurt, 2 yemek kaşığı un, Tereyağı, tuz, kırmızı toz biber

Patates Çorbası Nasıl Yapılır ?

Malzemeleri temin ettikten sonra çorba yapımına geçebiliriz. Önce patateslerin kabuğunu soymalı ve küp olacak şekilde doğramalısınız. Bunu yaptıktan sonra küp küp soğan doğrayın ve doğramış olduğunuz patatesin üzerine koyun.

Sarımsakları ince bir şekilde doğrayın ve soğan ve patatesin yanına koyun. Daha sonra hazırladığınız bu patatesleri, soğanları ve sarımsakları ocakta kavurun.

5 dakikayı geçmeyecek şekilde ateşte çevirin ve kavurun. Tencereye bir miktar sıcak su koyun ve patatesler pişene kadar bekleyin. Patatesler pişiyorken siz de diğer malzemeleri hazırlayabilirsiniz.

Derin bir kap bulun ve içine un, su ve yoğurt koyup çırpın. Bu harç akışkan şekle gelene kadar bu işlemi uygulayın. Çorba piştikten sonra bir miktar çorba suyunu harç ile karıştırın ve daha sonra harcı çorbanın içine dökün. Piştikten sonra tereyağı ve tuz ilave edip servise hazır duruma getirin.