Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl değişir

Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl değişir

PhotoShop programını kullanarak fotoğraf üzerindeki en ince ayrıntılara kadar editle işlemi yapabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Photoshopta kırmızı göz rengi nasıl değişir? Bu konumuzda sizlere Photoshopda göz rengi nasıl değiştirilir elimizden geldiğince açık bir biçimde anlatmaya çalışacağız. Teknolojiyle iç içe olan kişilerin Photoshop’un hayatımızda ne kadar köklü değişiklikler yaptığının farkında olduklarına eminim. Photoshop adından anlaşılacağı gibi öncelikle fotoğrafları düzenlemeye yarayan bir editördü. Daha sonraları Photohop birçok alanda, bu konuda kendilerini yetiştiren kişilerin farklı sanat eserleriyle ortaya çıkması da Photoshop sayesinde olmuştur. Örneğin biraz sonra anlatacağımız Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl değiştirilir konusu da Photoshop programının bizlere sağladığı olanaklardan bir tanesidir.
photoshop kırmızı gözÖncelikle neden Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl değişir sorusunu neden sorduğunuzu düşünmelisiniz. Fotoğraf makineleriyle çekilen resimlerde gözlerin kırmızı çıkma gibi bir durumu söz konusudur. Bunun nedeni göz bebeğimizin bir boşluktan ibaret olması ve göz bebeğinden içeri girildiğinde ise tam arkada bulunan kılcal damarların fotoğraf makinesinin flashının patlamasıyla beraber yansıma yapmasından kaynaklanmaktadır ve Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl değiştirilir sorusunun nedenidir.

Photoshopu açıyoruz; eğer yoksa buradan photoshop indir linkinden photoshop indirip kuruyoruz ve sırasıyla menüden Dosyayı tıklıyoruz ve alt seçeneğindeki aç butonunu tıklayarak kırmızı göz rengi hatası olan fotoğrafın yolunu göstererek açıyoruz. Fotoğrafı kontrol, boşluk ve mouseun sol tuşuna basarak yakınlaştırıyoruz. Ardından fırça aracını seçiyoruz ve fırçamızın boyutunu 2 veya 3 px olarak düşürüyoruz. Siyah renk ile kırmızı bölgelere Mouse tıklarıyla boyuyoruz ve göz kırmızılığını ortadan kaybetmiş oluyoruz. Ayrıca tek tuşla Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl giderilir tek Mouse tıkıyla da mümkündür. Menüde üstten yedinci sıradaki aracı sağ tuşla tıklıyoruz ve kırmızı göz rengi giderme aracını tıklayarak gözdeki kırmızı alanı bir tık ile Photoshopda kırmızı göz rengi nasıl giderilir problemi ortadan kaldırmakta mümkündür.