Piramitler nasıl inşa edildi

Piramitler nasıl inşa edildi

Tarihi kaynaklara bakıldığı zaman piramitlerin yapılışı ile ilgili bilgileri Heredotos’un İsa’dan önce 430 yılında yazdığı belgelerde görebilirsiniz.
3.0 (1 oy)
Piramitler nasıl inşa edildi konusundaki sır hala açığa çıkmamıştır. Tarihi kaynaklarda piramitlerin yapılışı ile ilgili bilgiler ilk olarak Heredotos’un İsadan önce 430 yılında yazdığı belgelerde geçmekte.

Heredotos’a göre piramitler merdiven basamağı gibi sıra sıra inşa edildi.Bu şekil tamamlandıktan sonra kısa tahta kütüklerden üretilen makineler taşları yukarı kaldırdı.

Piramitlerin nasıl inşaa edildiği ile ilgili hala kesin bir kanıya varılamamış durumda. Bunun yanında Piramit’in içindeki bazı odalara da ulaşılamadı. Araştırmacıların bazıları piramitlerin içinde kayboldular ve bir daha bulunamadılar.

 

Piramitlerin inşaasının sadece taşların üstüste dizilmesi ile yapılmadığı günümüzde herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Hiçbir piramidin içinde radar çalışmamakta. Ayrıca piramit içinde birkaç gün bırakılan süt yoğurt haline geliyor.

Şu an matematik çevrelerinde kabul edilen iddia piramitlerin taş blok halinde kesildikleri ve 20 yıl gibi bir süreçte onbinlerce işçinin çalışması ile ve sürekli rampaların yükseltilmesi ile yapıldı.

Piramitlerle ilgili yapılan matematik hesaplar da şaşırtıcıdır. Örneğin piramidin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam ortadan ikiye ayıran meridyendir.

Piramitlerin nasıl yapıldığı konusundaki belgelerin İskenderiye kütüphanesinde bulunduğu, ancak İskenderiye kütüphanesinin işgal edilip yakılması sonrası belgelerin ortadan kaybolduğu bilinmektedir. Şu an bu belgelerden insanlığın elinde en ufak bir kalıntı bile kalmamıştır.

Piramitlerin nasıl inşaa edildiği ile ilgili araştırmaların bazen Mısır hükümeti tarafından engellendiği de bir gerçek.

Ülkenin en büyük gelir kaynağı olan Piramitlerin sırlarının açığa çıkmasının Mısır ekonomisine büyük zarar vereceği bilinen bir gerçek.

Ayrıca çoğu Mısırlı kaynak da piramitler hakkında her yıl farklı iddialar ortaya atmakta.

Piramitlerin nasıl inşaa edildiği yolundaki gizemi kaldırmak yerine yeni iddalar ortaya atan bu açıklamaların da Mısır piramitleri üzerindeki gizemi arttırmak adına yapıldığı bilinen bir gerçek.