Portakalın faydaları

Portakalın faydaları

Portakal günümüzde keklerin ve pastaların içerisine bile konularak tüketilebilen yararlı bir meyvedir.
0.0 (0 oy)
Portakal meyvesi günümüzde en çok tüketilen meyveler arasında bulunmaktadır. Portakalın bir çok çeşit tüketim sistemleri bulunmaktadır. Bir çok anne ve baba portakalın suyunu sıkarak çocuklarına içecek olarak vermektedirler. Bunun yanı sıra meyve olarak akşam televizyon karşısında da tüketilmektedir.Portakal o kadar muhteşem bir meyvedir ki, daha bir çok şekilde tüketilmektedir. Örnek verecek olursak, portakal ile yapılan bir çok güç içecekleri bulunmaktadır. Güç içeceklerinin içerisinde bulunması, portakalın ne kadar çok enerji verdiğini ortaya çıkarmaktadır. Mayhoş bir tadı olan portakalın aşağıda detaylıca faydalarını anlatalım:

-          Portakalın kokusu o kadar güzeldir ki, insanın kalbini güçlendirmektedir.

-          Portakalın içi kadar kabuğu da çok değerlidir. Kabuğundan bir çok yemek yapılmaktadır. Sizlere önerimiz portakalın kabuğunu sık sık kullanınız yemeklerinizde.

-          Portakal akrep sokması ve haşarat ısırmalarına karşıda iyi gelmektedir.

-          Mide içi iltihaplar veya yaralara çok iyi gelmektedir.

-          İnsanlar kumaşa dökülen mürekkebi çıkartmakta çok uğraşırlar. Yalnız mürekkep lekesi o kadar zor çıkan bir lekedir ki. İşte portakal mürekkep lekesini çıkartan bir meyvedir. Bir çok insan portakalın bu özelliğini bilmemektedir.

-          Ayak, kol veya el çatlaklarına çok iyi gelmektedir portakalın kabuğu. Kabuğunu zeytinyağı ile kaynatarak soğutunuz buzlukta. Daha sonra soğuk bir şekilde ayak üstünde tutmalısınız.

-          Portakal muhteşem derecede bir güç içeceğidir. Her sabah buz gibi bir portakal suyu içmek, gün içerisinde sizin daha enerjik olmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sağlık açısından da çok yararlıdır.

Portakalın daha bunlar gibi ufak tefek bir çok faydası bulunmaktadır. Bizler burada sizlere en önemli faydalarını yazmış bulunmaktayız. Kesinlikle portakal yemeyi veya suyunu içmeyi esirgemeyin vücudunuzda. Çünkü bir insan nasıl su içmeden yaşayamazsa, portakal yemeden de yaşayamaz bir hale gelmelidir. Portakal bu kadar faydalıyken, kullanmamanız çok kötü durumlara neden olabilir.