Pagerank nasıl yükselir

Pagerank nasıl yükselir

Google arama motorunun sizin internet sayfalarınıza verdiği değeri ölçebileceğiniz bir diğer araç Pagerank’tır.
0.0 (0 oy)
Pagerank bildiğiniz gibi Google arama motorunun sitenize verdiği değerdir. Maksimum pageran değeri 10’dur. 1 ila 10 arasında sitelerinize Google değer vermektedir. Tabi ki bu değerleri nasıl veriyor onu bilmeden sitenizin pagerank değerini yükseltmeniz pek kolay değildir. Pagerank değeri diğer sitelerden alınan linklerle ölçülür. Yani çöp ve kötü sitelerden alınan linkler kesinlikle sitenizin pagerank değerini yükseltmeyecektir. Değerli yerlerden alacağınız linkler sitenize çok yararlı olacağı gibi pagerank değerinizin de yükselmesine faydalı olacaktır.

Değerli sitelerden kastımız şüphesiz link çıkışı az olan sitelerdir. Link çıkışı az olan ve pagerank değeri yüksek olan sitelerden link almak sizin sitenizin pagerank’ını arttıracaktır. Bu konumda karşımıza gelen diğer bir husus Google arama motorundaki sıranızın değişmesi de olacaktır. Yani bir taşla iki kuş vurmak kesinlikle sizlerin elindedir.

Pagerank

Pagerank’ı yüksek ve kaliteli sitelerden link almak sitelerinize çok büyük yararlar sağlayacaktır. Hem sitenizin pagerank değerini yükseltecektir. Hem de Google arama motorundaki sıranız yukarılara çıkacaktır. Mantıklı link alımları sayesinde rahatlık sitenizin pagerank değerini arttırabilirsiniz.

Kaliteli sitelerden kastımız değişkenlik göstermektedir. Örneğin edu uzantılı siteler Google açısından çok değerlidir. Hele birde bu sitenin pagerank değeri 4 üzeriyse çok daha muhteşemdir. Bu tür sitelerden link almak şüphesiz çok zordur. Yalnız aldığınız taktirde rahatlıkla sitenizin kalitesini ikiye katlayabilirsiniz.