online pharmacy for soma pathwayinc.com/soma/ soma generic dosage

what is the xanax high like buy xanax no prescription alprazolam 0.5mg high

valium effects when snorted buy valium no prescription valium treatment for seizures

can buy ambien mexico pathwayinc.com/ambien/ revista ambiente magazine

tramadol withdrawal worse than vicodin tramadol online buy tramadol online no prescription

methocarbamol and tramadol for dogs tramadol 50 mg tramadol hcl 50 mg tablets used

Aksesuarlar, Genel|08 Şubat 2011 11:08

Rüzgar gülü nasıl yapılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...
Rüzgar Gülü

Rüzgar Gülü

Çocukluğumuzun en basit, en ucuz en çabuk vazgeçilen ve bir o kadar da değere sahip olan oyuncaklarından biriydi rüzgar gülü. Öyle karmaşık bir fizik bilgisine de ihtiyacımız hiç olmadı rüzgar gülümüzü hareketlendirmek için. Ya rüzgar eserdi ya da biz koşardık. Bir şekilde pervanesinin dönmesini sağlamak küçüklüğümüzün vazgeçilmez hazlarındandı. Bu son günlerde ise daha çok dekoratif ve birazcık da antika havası sebebiyle moda olmuş durumda rüzgar gülleri. Rengarenk tasarımlar, özel mekanik aksamlar, ahşap görünümler bunun gibi bir çok model sayabiliriz. Fakat bizler için değişmeyecek olan rüzgar gülleri tabi ki çocukluğumuzun tüm maddi olanaksızlıklarına rağmen eğlenmenin en basit yolunu bulmuş olduğumuz rüzgar gülleridir. Biraz nostalji oldu, bugünün çocuklarında pek de göremediğimiz bir eğlence olduğundan dolayı lafı biraz uzattık. “Modern çağın!” çocukları bilgisayar, oyun konsolları başında sosyallikten uzak bir şekilde büyüme gösteriyor. Toplumumuz açısından pek de iç açıcı bir durum değil bu tablo. Zira kendisini sanal dünyaya hapsetmiş çocuklarımızın verimli bir birey olması biraz zor görünüyor.

Kafanızı daha fazla şişirmeden rüzgar gülü yapımına geçelim:

Malzemeler: renkli kağıt ya da fon kartonu

Makas, raptiye, bayrak çıtası

Yapılışı: aşama aşama açıklayacak olursak,

1.Aşamada, rüzgar gülü yapımında kullanacağınız kare biçimindeki kağıdı köşelerinden başlayarak orta noktaya ulaşmayacak şekilde 4 köşeden içe doğru kesin

2.Aşamada, kesmiş olduğunuz her köşeyi bir ucundan orta noktada(merkez) birleştirin

3.Aşamada, Birleştirdiğiniz uçları bir raptiye ile bayrak çıtasına sabitleyin. Rüzgar gülünüzün dönebilmesi için raptiyeyi biraz gevşek bırakın.

Ve rüzgar gülünüz bu şekilde kullanıma hazır oldu. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz fakat yağmura maruz bırakmayın zira eriyip gidebilir.

2 Yorum