Sade makyaj nasıl yapılır

Sade makyaj nasıl yapılır

Gündelik aktivitelerinizi yapmak üzere evden çıkmak için hazırlanıyorsanız cilt yapınıza ve yüzünüze uygun olan sade bir makyaj tekniğini uygulayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Çalışan ve bakımlı bayanların işe giderken olmazsa olmazlarından biri makyajdır. Kahvaltı yapmamayı göze alabilirler fakat makyaj yapmamayı asla. Makyaj yüzünden işe geç kaldıkları bile olur. Makyajda pratiklik kazanmanın yolu sade makyajdan geçer.

hiçbir erkek fazla makyaj yapan kadından hoşlanmamıştır aksine fazla makyaj yapan, yüzünde binbir ton olan kadınlar itici gelmiştir. Bu yüzden sade makyaj yapmanız hem daha hoş ve doğal görünmenize, hem de erkekler tarafından beğenilmenize neden olacaktır. Gelelim sade makyajın nasıl yapıldığına;

sade makyaj nasıl yapılır?

İlk olarak yüzümüzü nemlendirmeyle işe başlıyoruz. Fazla olmamak şartıyla nemlendirici kremi yüzünüzün her kısmına yayıyoruz. Krem tenimiz tarafından kabul gördükten sonra makyaja başlamamız gerekir. Aslında kremden sonra yaklaşık otuz dakika beklenmelidir. Bunun için fazla zamanımız olmadığı için kremi sürdükten sonra diğer hazırlıkları tamamlayabiliriz. Bir süre bekledikten sonra fondöteni parmak ucumuza sıkalım. Yüzümüze benek benek her bölümüne uyguladıktan sonra yüzümüze iyice yedirelim. Üzerinden de dilerseniz pudra kullanabilirsiniz. Daha doğal ve pürüzsüz bir görünüm yakalamak istiyorsanız pudra çok işe yarayacaktır.

Pudra uygulandıktan sonra gelelim allıklara. Allığı da doğru bir şekilde uygulamalıyız. Dudaklarımıza da doğal renkte bir ruj veya parlatıcı kullanabiliriz. Ardından göz makyajına geçebiliriz. Sade görünümlü göz makyajı yapmak istiyorsak bir eyeliner veya deepliner, açık renk far ve rimel işimizi görecektir. Farı dilerseniz uygulamayabilirsiniz. Şampanya rengi veya dilerseniz çok koyu olmayan farı gözümüze doğru şekilde uyguladıktan sonra eyeliner i ince bir şekilde göz kapağımıza çekiyoruz. Kuruduktan sonra rimel yardımıyla kirpiklere hareketlilik kazandırma zamanı ! Birkaç fırça darbesinden sonra tamamdır. Sade ve doğal görünüme sahip makyajı elde ettiğimize göre artık dilediğimiz yere gidebiliriz.