sağlıklı kilo vermenin yollarını

sağlıklı kilo vermenin yollarını

Sadece aç kalarak kilo vermek vücudunuza ve sağlığınız zarar verebilecek yanlış bir davranıştır. Vücudunuzun gereksinimlerini alarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz her zaman daha doğru bir davranış olacaktır.
0.0 (0 oy)
Nereye bakacak olsanız karşınıza kilo verme yöntemleriyle ilgili bir yazı, reklam, diyet ya da sporla ilgili bir ürün görürsünüz. Kilo probleminiz varsa, bu sizi bir yandan kamçılar ancak diğer yandan yeniden hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorsunuzdur.Kilo vermeyi istemekle, kilo vermem lazım demek arasında dağlar kadar fark vardır. Her pazartesi rejime başlar, her salı rejimi bırakırsınız. Çünkü aslında sağlıklı kilo vermenin yollarını uygulamak istemiyorsunuzdur. Aslında siz, birdenbire size sihirli bir değnekle dokunulmasını bekliyor, en kısa yoldan uygulanabilecek bir yöntem varsa bunu uygulayayım diye düşünüyorsunuzdur.

O en kısa sandığınız yöntemler ise sizi bir müddet zayıflatır gibi görünseler de, uygulamayı bıraktığınız anda yeniden kilo almaya başladığınızı mutlaka biliyorsunuzdur.

Kilo problemi olanlar genelde küçük yaşlardan itibaren daima biraz daha etine dolgun olarak yaşamışlardır ve gerçekten kilo vermeyi akıllarına isteyerek koymadıkları sürece de arzu ettikleri derecede zayıflamaları mümkün olmayacaktır. Zayıflamak isteyen insanlar, kilo vermem lazım şartı olmadan, sağlıklı yaşamalıyım şeklinde düşünüp davranırlarsa, daha başarılı sonuçlar elde edebileceklerdir.