Salatalık zayıflatır mı?

Salatalık zayıflatır mı?

Diyet yapanlara uzmanlar tarafından önerilen ve her diyet listesinin vazgeçilmezi olan salatalığın sağlığınıza pek çok farklı yararı bulunuyor.
0.0 (0 oy)
Çağımızın hastalığı olan fazla kilolar sağlığımızı tehdit eder hale gelmeye başladılar. Çok sağlıksız beslenme sonucu alınan fazla kiloların verilmesi her zaman çok kolay olmamaktadır. Bu neden ile yediğiniz yemeklere ve kalorilerine dikkat etmenizi öneririm. Eğer bu öneriyi dinlemekte geç kaldı iseniz diyet yaparak kilo vermeniz öğütlenecektir.

salatalık zayıflatır mı

Bu konuda hekimler ve diyetisyenler ortak noktada birleşirler. Elbette spor yapmak da kilo vermenin ilk koşullarındandır. Ama ikisi de tek başına uygulandığında kilo vermek için yeterli değildir. Bu yüzden ikisinin bir arada yapılmasını her uzman önermektedir. Biz öncelikle diyet bölümünü irdeler isek diyetisyenlerin verdiği programa harfiyen uymanızı önereceğiz. Bunun dışında onlarında önermiş olduğu salata diyetini tavsiye etmek isterim.

Çünkü salata için de bulunan çok az kalori ile kilo aldırmayan sebzelerin başında gelir. Bir salatanın içinde 45-50 kalori olduğunu düşünür iseniz söylediklerimin ne kadar gerçekçi olduğunu anlarsınız. Salatanın yüzde 95 i sudan ibarettir. Bu neden ile salata yer iken kabuklarını da yemenizi tavsiye ederiz. Çünkü kalori yakımına ve midemizin son derece boş kalmasına da mani olmalıyız. Salata soyularak yendiğinde su açmaktan başka bir şeye yaramaz. Su için aynıdır.