Selülit için çözüm önerileri

Selülit için çözüm önerileri

Bayanların korkulu rüyaları arasında yer alan selülit problemlerinden şikayetçiyseniz bu durumu önleyebilmek için birtakım çözüm yollarına başvurabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Hanımların birbirlerine olan bakışlarında, giysilerinin tasarımlarında, yürüyüşlerinde oturuş ve kalkışlarında dikkat ettikleri bütün noktalardan artık bir tanesi çok daha ön plana çıkmış durumda. İşte kadınların korkulu dünyası kendilerine küsmelerine neden olan portakal kabuğu selülitler.

selülit için çözüm önerileri

Hanımlar bu konuda gerçekten haklılar çünkü bütün zariflik estetik duygusu yanlış bir selülitin gözükmesiyle ani bir şekilde yok olma aşamasına ilerliyor. Seülitlerden kurtulmanın bir çok yöntemi mevcuttur. Ama bu aşamada sahip olduğumuz selülitin kaçıncı dereceden olduğu bize bulabileceğimiz yönteme daha kolay ulaşabilme imkânı tanımaktadır. Parmaklarımız ile sıkıştırdığımız zaman sadece parmak arasında kalan ince hatlı selülitlerde epc gibi masaj teknikleriyle yağ deri altında hareket ettirilerek kısa sürede yakılması ve cildin sıkılaşması hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra el masajı da birinci aşamada ki selülitin tedavisi için yeterli olabilir.

selülit için çözüm önerileri

İkinci aşamada yani selülüitli bölgeyi ellerimiz ile kontrol ettiğimizde deri altındaki yağ dokusunun yanı sıra pütürlü bir yapı meydana gelmiş ise ilk uygulanan yöntemlere ilave olarak selülitin en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan mezoterapi uygulanır. Bu tedavi yöntemi ilk olarak selülitin azaltılması daha sonra tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik bir yöntemdir