Selülitin nedenleri

Selülitin nedenleri

Kadınların özellikle yaz aylarında en büyük korkuları arasında yer alan selülitin neden ortaya çıktığını öğrenirseniz daha kolay korunabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Bir çok kadının korkulu rüyası haline gelmiş bir problemdir. Genellikle 25 yaş üstündeki kadınlarda meydana gelmektedir. Selülit bildiğiniz gibi bacakta görsel olarak meydana gelen kötü şeylerdir. Selülitten kurtulma yöntemleri elbette mevcuttur. Bu makalemizde sizlere selülitin yapısını ve kurtulma yollarını anlatacağız.Selülit bir nevi yağ tabakasıdır. Canlılığını yitirmiş ve sert dokulu yağlara selülit denmektedir. Selüliti erkenden fark etmek tedavisinde çok önemlidir. Cildi sıkıştırarak, cildin tipik portakal yapısına dönmesiyle selülitin olduğu anlaşılabilir. Aynı zamanda cildi sıkıştırdığınız taktirde tepecikler cilt üzerinde belirebilir. Bundan dolayı teşhisi bir hayli kolaydır.

Selülit diz üstünde halk dilinde baldır denilen bölgelerde meydana gelmektedir. Daha çok kalçaya yakın kısımlarda görülmektedir. Bazı bayanlar bu bölgelerde korse ve benzeri şeyler kullanarak bu durumdan kurtulacağını sanıyorlar. Kesinlikle böyle bir şey mümkün değildir. Korse ve benzeri ürünler kullanarak selülitin daha çok artış göstermesine neden olacaktır.

Selülite neden olan şeyleri aşağıda açıklayalım:

-          Böbreküstü bezlerin az çalışmasından dolayı.

-          Hormonların yetersiz olması veya çalışmaması.

-          Yumurtalık düzensizlikleri.

-          Aşırı kilolu olmak.

-          Hareketsiz durmak ve masa başı işlerde çalışmak.

Selülit nedenlerinden de anlaşılacağı gibi spor yapmak şart. Selülit oluşmasını istemiyorsanız sürekli oturmamalı ve sporunuzu eksik etmemelisiniz. Düzenli bir şekilde spor yaparsanız hayat boyu selülitten kendinizi kurtarabilirsiniz.