Sertleşmeme sorunu tedavisi

Sertleşmeme sorunu tedavisi

Cinsel rahatsızlıklar tedavi edilebilir rahatsızlık türleri oldukları için bu konuda çekinmeden gerekli araştırmaları yapmalı ve uygun tedaviye başlamalısınız.
0.0 (0 oy)
Yapılan araştırmalara göre 40 yaşını aşmış erkeklerin yarısında sertleşmeme sorunu meydana gelmektedir. Sertleşmeme sorunu bir çok insan için korkulu rüyalar haline gelmiştir. Çünkü gerçekten bu problem erkekler için çok zor bir durumdur. Sertleşmeme yüzünden insanlar cinsel ilişkiye giremiyorlar. Bu yüzden eşlerine karşı küçük düşeceklerini düşünerek cinsel ilişkiye girmekten kaçınıyorlar. Eşler zamanla birbirinden uzaklaşarak sonu ayrılığa kadar gidiyor.Sertleşmeme problemi yüzünden insanların cinsel ilişkisinin bozulmasından ötürü normal yaşamları da sorunlu hale geliyor. İnsanların bu yüzden ruhsal sağlığı ve fiziksel sağlığı bozuluyor. Ülkemizde bu sorunu yaşayanların sadece yüzde biri kadarı doktorlara başvuruyor. Gerçekten bu çok üzücü bir durum. İnsanlar böyle bir şeyin utanılacak bir şey olmadığını bilmelidirler. Sonuçta bu ciddi bir hastalıktır.

İnsanların %70inde sertleşmeme problemi organ hastalıklarından dolayıdır. %30’u tamamen psikolojik nedenlerden dolayıdır. Eğer gerçekten sorununuz psikolojik nedenlerdense kesinlikle kendi başınıza bile bu problemi çözebilirsiniz. Yalnız organ hastalıklarından dolayı ise probleminiz bu durumu düzeltmeniz pek mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı sertleşmeme problemi yaşıyorsanız kesinlikle bir uzmana görünmelisiniz. O size sorunun nasıl düzeltilebileceği hakkında kesin bir bilgi verecektir.