Sinamekinin faydaları

Sinamekinin faydaları

Baklagiller arasında yer alan sinameki otu sıcak bölgelerde yetişen otların arasından elde edilmektedir.
0.0 (0 oy)
Sinameki otunu hepiniz duymuşsunuzdur. Sinameki otu baklagillerden ve sıcak bölgelerde yetişen otlar arasında bulunmaktadır. Bu otun bir çok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde bir çok ilacın içinde de bulunan bu otun, bir çok yararı bulunmaktadır.Bu bitki çok eski yıllardan beri Mekke de yetişmektedir. Uzun yıllar önce faydalarının olduğunu anlayan insanlar, diğer bölgelerde de yetiştirmek için işleve geçmişlerdir. Zaten bu ismi de “Senaü mekkı” adından almıştır. İnsanlarımız zamanla adını bu şekilde değiştirmişlerdir.

Sinamekinin en büyük yararı müshil olarak kullanılmasıdır. Diğer otlara oranla yan etkileri neredeyse hiç bulunmamaktadır. Sinamekinin en büyük sağlık açısından yararıysa mide ve bağırsak problemlerini düzeltmeye yaramaktadır. Sinamekinin faydalarını aşağıda detaylıca inceleyelim:

-          Kalp hastalıklarına iyi gelmektedir.

-          Halk dilinde karasevda olarak bilinen hastalık yüzünden meydana gelen evham ve vesveseye karşı çok faydalıdır.

-          Ciltte meydana gelen leke ve çatlaklara karşı yararlıdır.

-          Bir çok insanın şikayeti olan saç dökülmesine çok iyi gelmektedir.

-          Saçta oluşabilecek bit veya kepek gibi şeylere karşı faydalıdır.

Sinameki otunun faydaları bu şekilde sıralanıp gitmektedir. Bunun yanı sıra kaynatılmış otunu içi çok yararlıdır. Bir çok insan toz halinde kullandığından ötürü, çok fazla yararı olmamaktadır. Bunun için özel olarak otunu kaynatmanız gereklidir.