Site tanıtımı nasıl yapılır

Site tanıtımı nasıl yapılır

İnternet sitenizi profesyonel bir şekilde tasarladıysanız ve içeriklerini titizlikle hazırladıysanız şimdi en zor kısım olan site tanıtımı kısmına geçiş yapmanız gerekiyor.
0.0 (0 oy)
Günümüzde bir çok webmaster’in sorunu sitesini tanıtmaktır. Bu konumuzda sizlere site tanıtımı yapabileceğiniz sistemleri anlatacağız. Aslında bu yöntemler çok kolaydır yalnız biraz sıkıcı ve zaman alıcı işlerdir. Eğer ciddi anlamda bu yöntemlere zaman ayırır ve uğraşırsanız kesinlikle iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Sosya Medyalar

- Site tanıtımı yapmada en etkili yollardan birisi sosyal medya siteleridir. Sosyal medya siteleri bildiğiniz gibi Facebook ve twitter siteleri gibidir. Bu siteler sosyal medya sitelerinin başını çekmektedir. Özellikle Facebook Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu tarz sitelerde sitenizi tanıtmak hem ücretsiz, hem de en kolay yollardan birisidir. Sosyal medya sitelerinde sitenizden makaleler yayınlayabilir ve kişilere siteniz hakkında bir takım bilgiler verebilirsiniz. Bu sayede sitenizi rahatlıkla tanınır hale getirebilirsiniz.

- E-posta gönderimi yapmak sitelerinize çok şey kazandırabilir. Sitenize kişilerin üye olması için mecburi şeyler yapınız. Üye olan bir çok kişi kendi E-posta’sını bırakacaktır büyük ihtimal. İşte zaman içerisinde üye olanların sayısı arttıkça sizin elinizde de bir takım e-posta bilgileri olacaktır. İşte bu konum sizin sitenizi tanıtmak için en kolay yollardan birisidir. Günümüzde bir çok program bulunmaktadır. Yüksek sayıda e-postalar göndermek için bu tarz programlara sahip olarak siteniz hakkında sürekli bilgileri üyelerinize b ildirebilirsiniz. Bu sayede üyelerinizin siteniz hakkındaki fikirleri değişecektir.

- Siteniz hakkında e-kitap yaparak dağıtıma başlamaktır. Tabi ki bu e-kitap siteniz hakkında bilgi vermeyecektir. İnternet hakkında bildiğiniz bir konu üzerine e-kitap yazınız. Yazarken de sürekli olarak siteniz hakkında ufak tefek bilgiler vermeyi unutmayınız. Güzel ve yararlı bir kitap yazarak ücretsiz piyasaya sürünüz. Bu e-kitap sitenize bir çok yarar sağlayacaktır şüphesiz.

- Tema, eklenti ve script yazımı site tanıtımında en kolay yollardan birisidir. Sürekli olarak tema veya eklenti gibi şeyler yazınız. Tabi ki yazacağınız sistemler çok kaliteli ve göze hitap etmelidir. İnsanların beğeneceği şeyleri yazarak bu eklenti ve temaların bir köşesine sitelerinizin adını girmelisiniz. Bu sayede dolaylı yollardan site tanıtımı yapmış olacaksınız.

- Sitenizde ücretli yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Ödül olarak bir telefon yada belirli bir meblağ koyabilirsiniz. İnsanları teşvik edici şeyleri ödül verirseniz kesinlikle bir çok insan katılacaktır. Katılan bir çok insan bildiği sitelerde ve arkadaş ortamlarında sitenizden bahsedecektir. Gün geçtikçe siteniz bu şekilde tanınacaktır.

- Forum kullanıcıları için en etkili yollardan birisi ziyaretçilere önemli olduklarını hissettirmektir. Bazı ziyaretçiler sitenizde paylaşımlar yapar ve sitenize yararlı olurlar. İşte bu ziyaretçilere sitenizde modluk veya buna benzer yetkiler verirseniz o kişi sürekli olarak sitenizde takılmaya devam edecektir. Aynı zamanda sitenizin iyi yerlere gelebilmesi ve tanınması içinde elinden geleni yapacaktır.

Site tanıtımı hakkında vereceğimiz bilgiler sizlere bu kadardır. Bir dahaki makalelerimizde çok daha farklı yollardan sizlere önerilerde bulunacağız. Şimdilik makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.