ambien generic 5mg buy ambien online no prescription ambient occlusion blender cycles

tramadol hcl 10 mg tramadol generic tramadol hcl 50 mg with alcohol

buy tramadol online from usa buy tramadol online without a prescription tramadol otc costa rica

tramadol 325 mg street price buy tramadol online buy tramadol american express

cuidado del medio ambiente en ingles buy ambien online no prescription ambien 79

best high tramadol buy tramadol online no prescription what can i do to help with tramadol withdrawal

erin soma san diego buy soma soma drug forum

Genel|27 Ağustos 2011 03:07

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Tükenmez kalem günümüzde kurşun kalemin yerine geçmeyi başarmış bir icattır. Kurşun kalemin aksine yazıldığı kağıttan silinmez. Bu özelliği ile günlük yaşamamımızın vazgeçilmezi olmayı başarmıştır.

Ancak tükenmez kalem çocukların eline geçerse tehlikeli bir silah halini alır. Giysiler, halılar ve diğer yüzeyler kurşun kalem ile çizilirse leke çıkartılabilir ancak tükenmez kalem ile çizilen giysilerin ve eşyalardan lekeyi çıkartmak oldukça zordur.

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar konusunda en önemli detay hızlı davranmaktır. Tükenmez kalemin mürekkebi kuruyup kumaşın içine doğru geçtikçe lekeyi çıkartma şansınız düşer. Çoğu tükenmez kalem lekesi henüz kurumamışsa ıslak bir bez ile silinerek çıkartılabilir.

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

Eğer tükenmez kalem ile büyük bir alan boyanmışsa öncelikle temiz bir kağıt veya bezi bu bölgeye bastırın ve emdirebildiğiniz kadar mürekkebi emdirin.

Bu işlemden sonra sıvı çamaşır deterjanı ve bir bardak suyu karıştırın. Beyaz bir havluya bu sıvıyı emdirin ve tükenmez kalem lekesi olan yere havluyu bastırın.

Bu esnada havluyu leke üzerinde gezdirirseniz lekenin büyüdüğünü görebilirsiniz. Giysiyi talimatlarına uygun şekilde elde yıkayın. Eğer elde yıkamanız mümkün değilse çamaşır makinesinde tek başına yıkayın.

Bunun nedeni lekeli eşyanızdan çıkacak boyanın başka bir kıyafetinize yapışma olasılığının yüksek olmasındandır.

Eğer leke halıda ise halıdaki lekeli yeri bir süre nemli bırakın. Daha sonra kuru bir havluyu bu bölgeye bastırın.

Havluyu bir süre bekletin ancak lekeli bölgeyi ovalamayın. Son zamanlarda bu tip lekeleri çıkartabilen bir çok özel ürün de tüketicinin beğenisine sunuldu.

Ancak kan lekesi dahil bir çok lekeyi çıkartabilen bu oksijen bazlı ürünler tükenmez kalem lekesinde diğer lekelerde olduğu kadar başarılı olamıyorlar.

Bunun temel nedeni, tükenmez kalemden akan mürekkep kumaşın tüm katmanlarına kan gibi maddelerin sadece bir katmanda kalması olarak açıklanmakta.

2 Yorum

  • Aslında bu biraz da kalemde kullanılan mürekkebin kalitesine bağlı bişey, ucuz ve kalitesiz bir mürekkep lekesini çıkarmakta çok zorluk çekebilirsiniz ancak kaliteli bir mürekkep ise işiniz biraz daha kolaydır

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0