Turkcell 3G ayarları nasıl yapılır?

Turkcell 3G ayarları nasıl yapılır?

Akıllı telefonlarınız ve mobil cihazlarınız ile internete bağlanmak istiyorsanız Turkcell 3G özelliğini aktif etmiş olmalı ve gerekli ayarları yapmış olmanız gerekiyor.
3.3 (14 oy)
3G nedir ve 3 adımda Turkcell 3G ayarları nasıl yapılır

1)İlk adımda 3G yazıp 7777’ye gönderin.
2)Eğer 3G’yi destekleyen bir telefonunuz varsa Turkcell 3G’ye ücretsiz geçiş yaparak bu teknolojiden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuzun şebeke ayarlarında 3G seçiliyse ve telefonunuzun ekranında 3G 3G+ HSDPA ibarelerinden birini görüyorsanız 3G kapsama alanındasınız demektir.
3)Bulunduğunuz yerde 3G olup olmadığını öğrenmek için 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilirsiniz.


2G teknolojisinin ardından 3G teknolojisine sahip olan bizler daha 3G teknolojisinin ne olduğunu tam olarak bilmemekteyiz. 3G yani üçüncü çağ cep telefonu teknolojisi anlamına gelen 3G. G sisteminin tümünde olduğu gibi hücresel bir ağ üzerinden kullanılır.

2G den en büyük farkı verileri ses olarak değil tamamen sayısal veri olarak almaktadır. Hata şansı ve yanılma payı 2G ye göre çok düşüktür ve şu anki en son kablosuz cep telefonu teknolojisidir. 3G teknolojisi uzun zamandan beri Japonya ülkesinde kullanılmaktaydı fakat Avrupa ülkelerine bile 2003 senesinde kullanıma açılmıştır.

turkcell 3g turkcell 3g

3G ile neler yapılabilir?

Daha önce alışveriş merkezlerinde ve çeşitli cafelerde wriless hizmeti veren işletmeler bu sayede çok müşteri kazanmaktalardı. Bu hizmet genelde fast-food tarzı yerlerde verilmekteydi. Laptopu olan kişi öyle yemeğini yerken uzakta olan veya evindeki eşiyle kamera vasıtasıyla görüntülü olarak sohbet ediyorlardı. Artık 3G sayesinde kişi kendi cep telefonu hattı üzerinden kendisine aylık belirli kota miktarı içeren ürünü belirli bir ücret karşılığında alabilmekte ve bağlantı sıkıntısı çekmeden istediği her yerde internete girebilmeleri mümkün hale gelmiştir.

Görüntülü sohbet konusunda bilgisayardan sonra 3G özelliğine sahip olan telefonlarda aynı ücret standartlarında görüntülü olarak konuşabilmektedir.

3G kameraları ile güvenlik sitemi gibi veya çocuğunuz odasında uyurken ne yaptığına anında cep telefonunuzdan görebilir ve duruma göre yanına gidebilirsiniz.

3G sayesinde facebook gibi sosyal ağ sitelerine girerek çeşitli paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İletişim kalitesi bakımından en hızlı kaliteye sahiptir. Bunun içerisinde video çekimlerinizin de istediğiniz yere en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Mobil tv izleyebilme özelliği de mevcuttur.

Turkcell 3G ayarları

Turkcell cep telefonu hattına sahip olan kişiler 3G yazarak 2323 ‘e kısa msj olarak gönderin ve anında 3G hızına ulaşın.