where can i buy generic xanax xanax 2mg xanax help zoloft withdrawal

tramadol vicodin withdrawal buy tramadol online without a prescription tramadol withdrawal bluelight

buy soma from usa soma price soma 350 mg info

hydrocodone apap mallinckrodt what is hydrocodone what is considered a high dose of hydrocodone

viagra xanax drug interactions alprazolam 0.5mg xanax high drug forum

shoot valium pills order valium online volume higher during commercials

valium ambien overdose ambien 10 mg ambien cr does not work

tramadol acetaminophen 37.5 dosage tramadol 50 is 50mg of tramadol a lot

10mg valium equals much xanax diazepam online buy valium thailand

can't sleep night after taking ambien ambien without prescription is ambien cr more expensive

Genel|19 Eylül 2010 21:47

Turkcell 3G ayarları nasıl yapılır?

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

3G nedir ve 3 adımda Turkcell 3G ayarları nasıl yapılır

1)İlk adımda 3G yazıp 7777’ye gönderin.
2)Eğer 3G’yi destekleyen bir telefonunuz varsa Turkcell 3G’ye ücretsiz geçiş yaparak bu teknolojiden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuzun şebeke ayarlarında 3G seçiliyse ve telefonunuzun ekranında 3G 3G+ HSDPA ibarelerinden birini görüyorsanız 3G kapsama alanındasınız demektir.
3)Bulunduğunuz yerde 3G olup olmadığını öğrenmek için 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilirsiniz.

2G teknolojisinin ardından 3G teknolojisine sahip olan bizler daha 3G teknolojisinin ne olduğunu tam olarak bilmemekteyiz. 3G yani üçüncü çağ cep telefonu teknolojisi anlamına gelen 3G. G sisteminin tümünde olduğu gibi hücresel bir ağ üzerinden kullanılır.

2G den en büyük farkı verileri ses olarak değil tamamen sayısal veri olarak almaktadır. Hata şansı ve yanılma payı 2G ye göre çok düşüktür ve şu anki en son kablosuz cep telefonu teknolojisidir. 3G teknolojisi uzun zamandan beri Japonya ülkesinde kullanılmaktaydı fakat Avrupa ülkelerine bile 2003 senesinde kullanıma açılmıştır.

turkcell 3g

turkcell 3g

3G ile neler yapılabilir?

Daha önce alışveriş merkezlerinde ve çeşitli cafelerde wriless hizmeti veren işletmeler bu sayede çok müşteri kazanmaktalardı. Bu hizmet genelde fast-food tarzı yerlerde verilmekteydi. Laptopu olan kişi öyle yemeğini yerken uzakta olan veya evindeki eşiyle kamera vasıtasıyla görüntülü olarak sohbet ediyorlardı. Artık 3G sayesinde kişi kendi cep telefonu hattı üzerinden kendisine aylık belirli kota miktarı içeren ürünü belirli bir ücret karşılığında alabilmekte ve bağlantı sıkıntısı çekmeden istediği her yerde internete girebilmeleri mümkün hale gelmiştir.

Görüntülü sohbet konusunda bilgisayardan sonra 3G özelliğine sahip olan telefonlarda aynı ücret standartlarında görüntülü olarak konuşabilmektedir.

3G kameraları ile güvenlik sitemi gibi veya çocuğunuz odasında uyurken ne yaptığına anında cep telefonunuzdan görebilir ve duruma göre yanına gidebilirsiniz.

3G sayesinde facebook gibi sosyal ağ sitelerine girerek çeşitli paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İletişim kalitesi bakımından en hızlı kaliteye sahiptir. Bunun içerisinde video çekimlerinizin de istediğiniz yere en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Mobil tv izleyebilme özelliği de mevcuttur.

Turkcell 3G ayarları

Turkcell cep telefonu hattına sahip olan kişiler 3G yazarak 2323 ‘e kısa msj olarak gönderin ve anında 3G hızına ulaşın.

9 Yorum

 • yaa 3g 3G diyoalrda daha kimsenin 3 g kullandıgını gormedım neden aceba? pahalı oldugundan mı yoksa 3G ayarlarını yapmayı mı bilmiyorz ondan mı

  Hot debate. What do you think? Thumb up 5 Thumb down 5

 • Daha önce şehir dışına bir iş gezisine çıkmam gerekti ve arkadaşımın turkcell 3g wınn ını almıştım. Aslında çok gereksiz olduğunu düşünüyordum, çünkü sürekli kullanmadığın birşey için ayda 40-50 lira para vermek kötü.. Fakat sadece bir defa ihtiyacım oldu gezide ve o da 600 TL lik bir küçük iş anlaşması içindi.. Böyle durumlarda zarar etmemek için almıştım bende sonra :)

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 2 Thumb down 1

 • öylemiydi

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 1 Thumb down 0

 • evet :)

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 1 Thumb down 0

 • 3g kullanıyorum çok güzel net full çekiyor

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

 • türksel vın iyi çalışmıyor. kapsama alanı yok. internet bağlanamıyor. acil çözüm olmazsa başka iletişime gececeğim. lütfen yardımcı olunuz. 535 4166356

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

 • türksel 3g çekmiyor. çok sorun yaşıyorum.lütfen yetkililere duyurulur. DENİZLİ merkez cumhuriyet mah. 3501 sokakta oturuyorum …

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

 • ya arkadaşlar ben 3g ayarlarımı yapamıyorum nasıl yapılıyobilen varmı anlata bilirmisiniz

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

 • bu 3g paralımı yani türkcell hattı olana olmuyomu hay varsa

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0