Twitter nasıl üye olunur

Twitter nasıl üye olunur

Sosyal medyanın en popüler platformları arasında yer alan Twitter’a üye olarak, sosyal medyanın gücünden sizler de yararlanabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Twitter son yıllarda Facebook’un ardından en çok kullanılan sosyal medya aracı. Tüm ünlüler televizyondaki ciddi görünümlerinin ardından günlük hayatları ile ilgili sıradan detayları Twitter’da paylaşıyorlar.

Twitter’ın şu an neredeyse Facebook’a yakın sayıda üyesi mevcut. Twitter üyeleri istedikleri bir takma isimle veya gerçek isimleri ile aldıkları üyeliklerden Twit adı verilen 140 karakterlik küçük notlar yazarlar.

Twitter’a üye olmak oldukça basittir. Twitter ana sayfasına girin. Burada Twitter’da yeni misin? Bugün katıl ibareli bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümün altında Adı ve Soyadı, E posta ve şifre adlı üç bölümü doldurun.

Twitter nasıl üye olunur

Bu bölümleri doldurup kaydol butonuna bastığınızda bilgilerinizin kontrol edildiğini görürsünüz.

Eğer girdiğiniz bilgiler Twitter’a uygunsa bunlar o bölümlerin yanındaki yeşil bir okey işareti ile belirtilir. Eğer uygun değilse kırmızı bir işaret çıkar ve bu bölümleri değiştirmeniz gerekir.

Twitter’da bundan sonraki aşama girdiğiniz mail adresine bir onay maili gönderilmesidir. Bu nedenle mail adresi olarak doğru ve ulaşabildiğiniz bir adres yazın.
Twitter ile ilgili en çok duyulan şikayetlerden birisi onay mailinin gelmemesi üzerinedir.

Aslında Twitter tüm kayıt olanların mailine onay maili gönderir. Ancak bazen bu mail spam adı verilen gereksiz maillerin arasına gider. Kullanıcı genellikle spam klasöründeki maili bulamaz.

Gelen Twitter onay mailini açın ve okuyun. Mailin en altında buraya tıklayın tarzında bir internet sayfası adresi bulunmakta.

Bu adrese tıklayın. Açılan yeni sayfada şifrenizi girin. Eğer doğru şifreyi girerseniz artık Twitter üyesi olduğunuza dair bu onay sayfası açılacaktır.

Twitter’da yeni bir özellik de üye olurken sizden hotmail, gmail veya aol mail adresinizin kullanıcı adı ve şifresini de istemesi.

Bu bilgileri vermek zorunda değilsiniz. Ancak verirseniz sistem bu maillerinize kayıtlı kişilerin de twitter adreslerini bulup size iletiyor.