xanax nursing xanax 2mg xanax recreational use

tramadol 50 mg ingredients buy tramadol online without a prescription tramadol high stories

there drug test soma soma price soma backless bras

hydrocodone dosage cough suppressant what is hydrocodone hydrocodone 10-500 tab

cheap generic xanax alprazolam 0.5mg xanax drug with alcohol

stare into valium colored skies order valium online oxy and valium bluelight

ambien side effects women ambien 10 mg ambien withdrawal joint pain

tramadol 50 mg what is it used for tramadol 50 tramadol with hydrocodone allergy

best high valium diazepam online buy valium from india

street value of 10mg ambien ambien without prescription ambien cr how long does it last

Giyim|22 Ocak 2012 11:59

Ütü nasıl kolay yapılır?

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

İnsanların günlük hayatta çözmesi gereken sorunlardan birisidir ütü yapmak. özellikle günümüzde ütü ihtiyacı, artan bir problem halini almaya başlamıştır.

Bunu bilen firmalarda bir çok fonksiyonu olan yeni modellerini piyasaya sürmekte ancak kullanıcılar hangi fonksiyonun daha faydalı olduğunu bilmediklerinden yanlış fonksiyona sahip ütüleri alabilmekte ve ütü yapma işini kendileri için daha da zor bir hale getirmektedirler.

Firmalar yapmış oldukları reklamlar da bir ütüde aranması gereken en önemli özelliğin kolay kayması olarak göstermektedirler ancak bu durum yanlıştır ve kullanıcıların yanlış tercih te bulunmasına yol açmaktadır.

Bir ütüde aranması gereken en önemli özellik buhar gücü ve tabanının yapılmış olduğu maddedir. Ütü sahip olduğu buhar gücü sayesinde kırışıkları rahatça açabilecek ütü yapan kişiye büyük kolaylık sağlayabilecektir.

Zaten ütü yaparken çözülmesi gereken en büyük problem de kırışıklıkların rahatça açılabilmesidir. Kırışıklıkları açabilecek en büyük özellik ise buhar gücüdür. Ütüler de aranacak bir diğer özellik ise tabanın yapılmış olduğu malzemedir.

Bu malzeme olabildiğince hafif olmalıdır ancak hafiflik sağlayacak diye yanlış malzeme de seçilmemelidir. Özellikle firmalar hafiflik problemini çözmek için hafif bir malzeme olan alüminyumu tercih etmektedirler. Bu durum kullanıcı için uygun değildir çünkü alüminyum özelliği gereği ütülen kıyafetin yıpranmasına ve de parlamasına yol açmaktadır bu iki durum da kullanıcının arzu etmediği problemlerdir.