Web sitesi nasıl yapılır

Web sitesi nasıl yapılır

İnternet sitesi hazırlayabilmeniz ve yayına alabilmeniz için gerekli olan işlemleri sizlerle paylaşıyoruz.
0.0 (0 oy)
Web sitesi nasıl yapılır?

Çağımızın en büyük teknolojilerinden biri olan internet artık ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı ve internetten para kazanmanın da farkında olan internet kullanıcıları web sitesi nasıl yapılır konusunda araştırmaya başladılar.

Web sitesi nasıl yapılır öncelikle html denilen web tabanlı en basit dille yazılır. Yazılır denildiğinden daha çok kodlanır demek daha doğru olur. Html web 1.0 teknolojisiyle gelen dillerden biri olup web sitelerin ilk halleri bu dil ile birlikte yazılmıştır.

web sitesi nasıl yapılır

Html dilinde belirli sayıda kodlar vardır ve ziyaretçilerin site üzerinde hiçbir etkisi bulunmayan yalnızca görsel amaçlı bir web sitesi çeşididir. Html düzenlemek için kodları yeniden düzenlemeli, bir resim eklemek istiyorsanız yine kodlar ile eklenmelidir. Herhangi bir yönetim paneli yoktur ve diğer dinamik diller olmadan ufak değişikliklerde yapılamamaktadır.

Web sitesi yapılması için öncelikle html bilginiz mutlaka olması gerekiyor. Diğer dinamik dillerle web sitesi nasıl yapılır konusu için de html bilginizin sağlam olması gerekmektedir. Aksi taktirde html ve diğer dinamik dil arasındaki bağlantıyı sağlayamazsınız ve siteniz sürekli olarak hata verebilir.

Dinamik diller dediğimizde bunların arasında en çok kullanılan Php ve Asp dilleridir. Html ile birlikte kullanılır ve web sitesi düzenleyebilmek resim eklemek, çıkartmak, silmek tek tuşla gerçekleştirilebilir. Ayrıca bu diller ile birlikte web sitesi yapımının bir nedeni de web 2.0 teknolojisi içerisine girdiğinden dolayı ziyaretçilerinizin de sitenize faydası olabiliyor. Örneğin yorum yazabilme, konu açabilme, fotoğraf ekleyebilme, mail atabilmek gibi özellikler bu tür dinamik dillerle sağlanmaktadır.

Bu nedenlerden ötürü öncelikle bir web sitesi nasıl yapılır konusunda html bilmeniz ardından da bu söylediğimiz diğer dinamik dillerden birini bilmeniz gerekmektedir.