Wordpress siteye reklam nasıl yerleştirilir

Wordpress siteye reklam nasıl yerleştirilir

WordPress altyapıya sahip bir internet sitesi sahibiyseniz sitenize reklamlar koyarak gelir elde edebilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Wordpress Konu İçine Reklam Nasıl Yerleştirilir

Wordpress konu içine reklam nasıl yerleştirilir sorusu, reklamların içeriğine göre ayrı ayrı eklenmesi reklamların tıklanma olasılığını arttıracağından dolayı önemli bir konudur. Ziyaretçi kitlenizin ne kadar reklamları fazla tıklamasını istiyorsanız reklamları da o derece kullanıcı odaklı yerleştirmeniz gerekmektedir.

Google reklamları ülkemizde en çok kullanılan reklam ağlarından biridir ve tık başına ücreti en fazla veren reklamlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Ülkemizde bu tür internet reklam şirketleri bulunsa da tıklama sayılarını sayma, ücretleri zamanında ödeyememe, reklam veren sayısına az sahip olmalarından ötürü fazla tercih edilmemektedirler. Bu nedenle tüm dünyada tanınan google reklamlarını tercih etmek hem yayın verenlerin hem de yayıncıların en çok tercih ettiği internet reklam şirketidir.

wordpress reklam

Google reklamları sitenizde bulunan içeriklere göre karşımıza gelmektedir fakat wordpress konu içine reklam nasıl yapıştırılır bilindiği takdirde tam kullanıcı odaklı bir reklam tercihi yapmış olabilirsiniz. Bu sayede o konu içerisindeki reklamlar o sayfada görünerek daha fazla tık ve daha fazla bakiye anlamına gelecektir.

Wordpress konu içine reklam yerleşimi iki şekilde gerçekleşir. Birincisi her konunun içine html kodlarını reklamın yazısının neresinde görünmesini istiyorsanız, yazıyı aralayarak reklamı yerleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu yazının devamını oku kodunu koyduktan sonra google reklam kodlarını yerleştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde reklamlarınızın hepsi ana sayfada çıkar ve google tüm sayfada 3 reklamdan fazla yayınlamadığından dolayı reklam olan yerlerin boş kalması ve sitenizin görünürlüğünü olumsuz etkilemesine neden olacaktır.

Wordpress konu içine reklam yerleşimi tema editörüne girerek single.php yani tekil yazı içerisindeki kodunun hemen üstüne yerleştirdiğinizde konunun üst kısmında, altına yerleştirdiğinizde ise konunun alt kısmında reklamlarınız görünecektir. Wordpress konu içine reklam bu sayede çeşitli şekilde düzenleme yapabilirsiniz.