Yarasalar ne yerler

Yarasalar ne yerler

Böcek yiyen tarasa türleri ve meyve yiyen yarasa türleri olarak iki ayrı kategoriye ayrılan yarasaların beslenme biçimleri oldukça farklıdır.
4.0 (33 oy)
Yarasa türleri yemeleri bakımından 2 çeşittir. Böcek yiyenler ve meyve yiyenler olarak iki türe ayrılırlar. Meyve yiyen yarasalar daha çok tropikal bölgelerde yaşayan yarasalardır. Çünkü tropikal bölgelerde her zaman meyve bulmak mümkün değildir. Yalnız Türkiye’yi düşündüğümüzde her mevsim meyve bulunmamaktadır. Bundan dolayı Türkiye de meyve yiyen yarasalar bulunmamaktadır.Böcek yiyen yarasalar, meyve yiyen yarasalardan boyut olarak küçüktürler. Aynı zamanda meyve yiyen yarasalara oranla çok daha fazladırlar. Yarasalar sadece meyve ve böcek yiyen olarak ayrılmamalıdır aslında. Balık avlayan, et yiyen veya çiçeklerin özünü çeken yarasalarda bulunmaktadır.

Bazı yarasalarda bilindiği gibi sadece kanla yaşamaktadır. Bir çok vampir filmlerinde olduğu gibi yarasalar kanla beslenirler. Zaten vampir filmlerini tamamen yarasalardan feiz alınarak yapılmışlardır. Yarasalar kuşların veya başka hayvanların toplar damarlarından çektikleri kanlarla beslenmektedirler.

Aslında bir çok insan yarasaların sadece kanla beslendiklerini düşünmektedir. Bazıları da böyle bir şeye ihtimal bile vermemektedir. Kısacası bir çok yarasa çeşidi bulunmaktadır. Neredeyse dünya üzerindeki her çeşit şeyle beslenebilecek kadar çok çeşidi bulunmaktadır. Sadece kanla beslenenler yada etle yada böceklerle beslenecek bir çok yarasa çeşidi bulunmaktadır.