Youtube videolarını nasıl indiririm

Youtube videolarını nasıl indiririm

YouTube’da gezinirken beğendiğiniz ve favorilerinize aldığınız videoları bu yazımızda yer alan adımları uygulayarak bilgisayarınıza kalıcı olarak indirebilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Youtube videolarını nasıl indiririm, mp3 formatına nasıl çeviririm?

Ülkemizde Youtube sitesine girmek yasaklanmıştır. Bunun nedeni Peygamberimiz Hz.Muhammed ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içerikli videoların yayınlanmasıdır. Devletimiz Youtube’un açılmaması konusunda çok ısrarcı davranak uzunca senelerden beri youtube’e girişler zorluk çıkartmaktadır.

Farklı şekillerde Youtube sitesine girerek müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi ağ bağlantılarınızın DNS ayarlarını değiştirerek mümkün kılınabilir. Dns ayarlarınızı değiştirebilmek için sırasıyla

youtube

Ağ bağlantılarım > Bağlantı özellikleri > İnternet iletişim kuralları’na girerek DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. DNS listesi için dnslistserver.org sitesine girerek sayfanın alt kısımlarında bulunan 3 adet DNS adresinden ikisini farklı kutulara girerek tamam tuşuna basarsanız DNS leriniz değişmiş olur ve Youtube gibi yasaklanmış sitelere girebilirsiniz.

Youtube dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi olduğundan dolayı, video paylaşımı ve kaynak bulma olayı bir o kadar daha kolay olduğundan ötürü müzik ve video severlerin en çok tercih ettiği sitedir.

Ayrıca ülkemizde telif hakkı problemlerinden dolayı mp3 indirme sitelerinin yasaklanmasından sonra youtubedeki videoların ses dosyalarını yani mp3 lerini indirmek de daha arttı. Youtube’den indirilen videolar .flv uzantılıdır ve mp3 çalarların flv özelliğini oynatma şansı bulunmamaktadır. İndirilen video flv uzantılı olduğundan dolayı bir converter programı indirerek özelliklerininde flv to mp3 converter olmasına da dikkat etmelisiniz.

Mozilla Firefox tarayıcısını kullananlar için Download Hepler eklentisi ile izlediğiniz herhangi bir videoyu anında eklentiyi tıklayarak indirebilirsiniz. Tıklamanızın ardından seçeneklerde indir ve dönüştürü tıklayarak çeşitli seçenekler ile hangi tür uzantı dosyasına sahip bir şekilde inmesini istiyorsanız onu seçerek tamam butonunu tıklıyoruz. Yalnız mp3 uzantılı çevirip indirmek için ise ayrı bir eklentisi olup bu sayede direkt olarak mp3 indirebilirsiniz.