Yüzme nasıl öğrenilir

Yüzme nasıl öğrenilir

Yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsü olan deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilmek için yüzmeyi mutlaka öğrenmeniz gereklidir.
0.0 (0 oy)
Yüzme bilmeyen kişilerin ortak özelliği ve en büyük korkuları suda batacaklarını sanmaları olsa da normal bir insanın suda batması neredeyse imkânsız sayılır. Su üzerinde panikleme ve çırpınma durumlarını yaşamadığınız sürece hareketsiz olarak kalabilirsiniz. Vücudunuz hava ile dolu olduğunda batma ihtimaliniz olmayacaktır.  Yüzmeyi bilmeyenler için yapmaları gereken en öncelikli şey suda rahat olmaları gerekliliğidir. Yüzme oldukça kolay ama kolay olduğu kadar da zor bir aktivitedir. Havuzda veya denizde bol bol zaman geçirerek egzersiz yapmanız yüzmeyi öğrenmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Yüzebilmenin püf noktası, kendinizi hiç zorlanmadan suya bırakabilmenizde yatmaktadır. Özellikle deniz kenarlarında çok derin olmayan en az göğüs seviyesine kadar ulaşan bir alanda kendinizi suya bırakma konusunda egzersiz yaparak suya adapte olabilirsiniz. Kendinizi sakince suya bırakmaya çalışmalı ve batma korkusunu yenmelisiniz. Su zaten göğüs hizanızda olduğundan dolayı boğulma tehlikesi yaşamayacağınız için suda kalmaya gayret göstermelisiniz.  Kendinizi yüz üstü suya bıraktığınız da ise kollarınızla yavaş yavaş kulaçlar atmaya başlayabilirsiniz.