Zayıflama kürü nasıl yapılır

Zayıflama kürü nasıl yapılır

Zayıflama sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız evde kendi yöntemleriniz ile vücudunuza uygun kürler hazırlayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Küçük büyük hepimizin ortak sorunu arasında fazla kilolarımız gelmektedir. Bu kilolardan kurtulmak için elimizden gelen her türlü mücadeleyi verir fakat bir türlü bu kilolardan kurtulamayız. Kilolar zaman içinde yağ olduğundan dolayısı ile vücudumuza yerleşmiş olurlar. Yağ yerleştiği bölgeyi kolaylıkla terk etmez. Çok inatçı olan yağlar çözülmemek de direnerek bizim fazla kilolarımızdan kurtulmamıza izin vermezler. Bu yüzden yağların eritilmesi için öncelikle çalışmalıyız. Yağları eritme özelliği olan bitkilerden faydalanmalı ve onları doğal olarak parçalamalıyız. Modern tıp ve teknoloji geliştirdikleri imkanlar ile bunu makinelere bağlı olarak yapabildikleri bu aynı zaman da yan etkilerini de yanında getirmektedir. Bu yüzden Doğal yöntemler ile yağ yakmak sağlığımız açısından da çok önemli olacaktır.

Doğa da yetişen birçok bitki yağ yakımı ile zayıflamamıza izin vermektedir. Öncelikle bu bitkilerin belirlenmesi ve nasıl kullanılacağı öğrenilmelidir. Ülkemizde yetişen birçok bitki bu konuda yağ yakma özelliğine sahiptir. Bunlar arasında en bilinen ve itibar edileni ise her zaman lahana olmaktadır. Lahana içinde bulunan etken maddeler ile birçok sağlık sorunlarımıza iyi geldiği gibi zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Lahana suyu ile zayıflama kürü için öncelikle ağzı kapalı bir tencere de bir miktar suyu kaynatın. Su iyice kaynadıktan sonra içine 5-7 yaprak lahana atın. Bu yapraklar lahananın en üst kısmı olur ise daha yararlı olacaktır. Bu neden ile üst kısımlarını kesinlikle atmayınız. Lahana suyu 5 dakika da böylece kaynatıldıktan sonra ocağın altını kapatınız. Sonra 15 dakika demlenmesini bekleyiniz. Lahana suyu ılındıktan sonra içilebilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken ilk konu bu kürün sabahları aç karnına uygulanmasıdır. Aynı şekilde kahvaltıdan en az yarım saat önce tüketilmesine de dikkat etmelisiniz.