Zeytinyağlı bezelyeli kereviz nasıl yapılır?

Zeytinyağlı bezelyeli kereviz nasıl yapılır?

Besleyici özelliklere sahip olan sebzeler arasında yer alan kereviz ile evinizde lezzetli yemekler yapabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Kereviz besletici özelliği olan bir sebzedir.Ancak pişirilme esnasında ve yerken yaydığı koku açısından sofralarımızda pek rağbet görmemektedir.

Bu yemeği sevdirmek için pişirme esnasında içine katacağınız portakal suyu hem kokusunu yok etmekte hem de farklı bir lezzet haline dönüştürmenizde size yardımcı olacaktır.İşte size farlı bir sunum .Bu yemeği ister malzemeleri doğrayarak isterseniz kerevizin içini oyarak yapabileceğiniz kereviz tarifi.Malzemeler.

1 kilo kereviz.
1 su bardağı bezelye.
1 adet kuru soğan.
1 çay bardağı zeytinyağı.
1 adet havuç.1 su bardağı su.
1 adet kesme şeker.
1 portakal suyu.
Yarım limon suyu.

Hazırlanışı.

Önce malzemeleri hazırlayarak işe başlayalım .Yeşiller ile birlikte yıkayıp hazırladığınız kerevizleri kararmaması için limonlu suda bekletelim.Daha sonra tenceremize yağımızı alalım.

Yemeklik olarak doğradığımız soğanları hafif pembeleştirerek hazırlayalım. İçerisine Yuvarlak olarak doğradığımız havuçları katalım(çanak olarak pişirecek iseniz kare olarak doğramalısınız.)

Limonlu suda beklettiğimiz kerevizlerimizi süzelim tenceremize aktaralım.Suyunu kesme şekeri ve tuzunu ekleyip kısık ateşte pişmeye bırakalım. Bezelyeleri konserve olarak kullanacaksanız yemeğin pişiminim sonuna doğru ekleyin.Soğuduktan sonra servise hazır hale gelen yemeğiniz afiyetle yiyebilirsiniz.