soma muscle relaxer with alcohol soma price order soma usa

hydrocodone lortab 5 what is hydrocodone hydrocodone 1000 mg

klonopin xanax and alcohol alprazolam 0.5mg buying xanax

buy valium in uk order valium online valium onset of action

correction factors for altitude and ambient temperature ambien 10 mg buy ambien in mexico

buy tramadol online with paypal tramadol 50 tramadol 50mg biogaran

valium.pharmacy save buy cheap valium valium 3601

ambien side effects tremors ambien no prescription buy ambien cr 12.5/ no prescription

Hayvanlar Alemi|29 Ocak 2011 08:00

Zıpkın avı nasıl yapılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Günümüzde bir çok insan zıpkın avı yapma isteğindedirler. Zıpkın avı çok zor bir iştir. Sonuçta avlanmayı bilmeyen dalgıçlar kesinlikle balık vuramadan çıkmaktadırlar. Öncelikle avlanacağınız yerleri keşfetmeniz gereklidir. Keşfettikten sonra orada sürekli olarak avlanmanız gerekir. Bir çoğumuz insanların kilolarca büyük balıkları zıpkınlarla yakaladığını görmektedir. Bundan dolayı bir çok kişi zıpkın avı yapmaya çalışır ama balık vuramazlar. Öncelikle zıpkın avını gece yapmak yasaktır. Bunun en büyük nedeniyse balıkların gözüne tutulan fenerin yüzünden balıklar göremez ve şaşırır donup kalırlar. Bu saatten sonra balığın 1 metre yanına kadar yaklaşabilirsiniz. Bundan dolayı avınıza kaçma imkanı sunmadığınızdan dolayı gece avlanmak yasaktır ve doğru değildir.

zıpkın avı

zıpkın avı

Zıpkın avı öncelikle kayalık bölgelerde yapılmaktadır. Genellikle kayalık bölgelerde balıkların dolaşmasından dolayıdır. Ufak balıklar genellikle akarsu çıkışlarında bulunduğundan büyük balıkların buraya gelmesi de olasıdır. Bundan dolayı bu tür yerlerde başlangıç olarak avlanabilirsiniz. Zaman içerisinde ileride derin yerlere dalarak avcılık yapabilirsiniz. Bir balık gördüğünüzde var gücünüzle ona yüzmemelisiniz. Bu en büyük yanlıştır. Balığı gördüğünüzde ses yapmadan suyun altına dalınız ve sessizce bekleyiniz. Balık zaten sizi merak edecektir ve sizin ne olduğunuza bakmaya gelecektir. Bu aşamada balığınızı avlayacaksınız zaten. Eğer balığın üzerine yüzerseniz unutmayın ki onun evindesiniz. Kendi evinde balıklar hiçbir zaman yakalanamaz. Yakalanır elbette ama bu çok zordur. Bundan dolayı tek yapmanız gereken gördüğünüz balığın karşısına geçerek beklemek olacaktır. Saklanabileceğiniz bölge varsa ilk olarak saklanmayı denemelisiniz. Yoksa eğer donup bekleyin o kesinlikle gelecektir yanınıza.

Zıpkın avı tamamen hızlılık ve iyi nişancılıktan geçmektedir. Başlangıç olarak sığ ve kayalık bölgelerde avlanınız. Öncelikle küçük balıklarda kendinizi geliştirmelisiniz. Balığın yüzeceği yeri hesaplamalı ve ona göre vurmalısınız. Kesinlikle balığın kafasına nişan almayı unutmayınız. Çünkü büyük balık olduğunda gövdesinden vursanız bile ölmeye bilir. Balığı o zaman dışarıya çıkartmanız pekte mümkün olmayacaktır. Ondan dolayı her zaman balığın kafasına nişan almaya çalışınız.

Zaman içerisinde sığ avlanacaksınız ve bu sayede nişan yeteneğiniz artacaktır. Daha rahat balıkları vura bileceksiniz ve heyecanınız zamanla düşecektir. Bundan sonra büyük balıkların peşine gidebilirsiniz. 5-10 metre derinliğindeki sularda artık avlanabilirsiniz. İlk olarak bu bölgelerin kesinlikle kayalık veya yosunluk olması önemlidir. Bu tür bölgeleri bulduktan sonra yapmanız gereken oraya giderek ilk aşamada dalıp balığın yerini keşfetmek olacaktır. İkinci aşamadaysa balığı avlamaya dalacaksınız. Zaten ilk aşamada gittiği yönü gördüğünüzden dolayı güzelce hesaplama yapabilirsiniz. Unutmayın derin sulara dalıp ve balığın peşinden giderken nefesinizi idareli kullanın. Dışarıya çıkmak için daima içinizde nefes bırakınız. Yoksa sonucu hiçte güzel olmayabilir.

1 Yorum